Na Nokia Belle wciąż powstają znakomite aplikacje

Myślałem, że Belle, następca Symbiana, to system martwy i że już nic ciekawego na niego nie wychodzi. Znalazłem jednak aplikację w Sklepie Nokia, której będzie mi bardzo brakowało na moim Windows Phone.

Coigdzie.pl to całkiem użyteczny portal, dzięki któremu można się dowiedzieć co ciekawego jest do roboty w naszej okolicy. Może grają gdzieś w pobliżu jakiś maraton Gwiezdnych Wojen w kinie? A może jest fajny koncert nieopodal, w sam raz na weekendową nudę? Z Coigdzie.pl dowiesz się tego w wygodny sposób… pod warunkiem, że dysponujesz laptopem lub tabletem. Witrynę na smartfonie przegląda się w sposób zniechęcający do czegokolwiek. Od czego są jednak aplikacje?

Póki co, aplikacja dostępna była wyłącznie na Symbiana. Od niedawna, jest ona zgodna również z systemem Belle. Postanowiłem, pełen dużej rezerwy, ją sprawdzić. Skąd moja niechęć? Bo to Symbian, bo na pewno będzie nieergonomicznie i niewygodnie. Myliłem się.

Po pierwsze, zaskoczyła mnie wygoda aplikacji. Czegokolwiek bym nie szukał, czeka mnie raptem kilka puknięć palcem, by zobaczyć rezultaty. To wciąż duży problem twórców aplikacji, które są nadal porażkami jeśli chodzi o ergonomię. Estetyka? Kwestia gustu. Jest dość minimalistycznie, ale czytelnie.

To, co mnie szczególnie jednak się spodobało, to potężna baza danych, ta sama, która jest dostępna na portalu. Coigdzie nie ma żadnego dobrego odpowiednika na Androida, iPhone’a czy Windows Phone. Ja przynajmniej na takowy nie natrafiłem. Wszystkie informacje o wydarzeniach aktualizowane są codziennie, co oznacza, że na bieżąco jestem informowany o zmianach w godzinach seansów czy programach imprez.

Rozstanie bolało. Nokia z Belle była pożyczona wyłącznie do testów aplikacji. Musiałem ją oddać i powrócić do mojej Lumii. Czekam na wersję dla Windows Phone i bardzo liczę na to, że się niedługo pojawi. Użytkownikom Samsungów i iPhone’ów również jej życzę. A, co najpiękniejsze, jest za darmo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.