Systemowi Microsoftu wciąż nie udało się wzbudzić zainteresowania wśród konsumentów

Najlepsze aplikacje dla Windows Phone, część 1.

Dziś rozpoczynam na swoim blogu cykliczny przegląd aplikacji mobilnych na Windows Phone. Co tydzień będę prezentował trzy, moim zdaniem, te bardziej udane produkcje. Bawić się zamierzam zarówno programami, jak i grami. Obalę przy okazji powtarzany jak mantrę mit „na Windows Phone nie ma aplikacji”. No to bez zbędnych ceregieli, zaczynamy.

Transportoid

Tę aplikację zna chyba większość użytkowników Androida. To prawdziwy niezbędnik każdej osoby, która porusza się komunikacją miejską. Na Androidzie ma mocnego konkurenta w postaci jakdojade.pl, na Windows Phone nie ma równie sensownego wcale, mimo iż to wersja rozwojowa, której wciąż brakuje kilku funkcji.

Znajdziemy w niej rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla 59 polskich miast i aglomeracji, w tym Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Aplikacja działa offline, aktualizacje rozkładów pobierane są z sieci. A te są aktualizowane na bieżąco. Interfejs jest prosty, minimalistyczny i wygodny w użyciu. Całość w pełni za darmo.

Bilkom

Skoro już o komunikacji publicznej mowa, nie możemy zapomnieć o pociągach, którymi często się poruszam. Zazwyczaj oficjalne aplikacje przewoźników są dość biedne, tu jednak zostałem bardzo miło zaskoczony. Aplikacje obejmuje dane dotyczące wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce jak również zdecydowaną większość przewoźników europejskich. Umożliwia ona bezproblemowe wyszukanie połączenia lub sprawdzenie aktualnego czasu odjazdu czy przyjazdu pociągu. Zaplanuje ona też podróż z dowolnej lokalizacji do następnego dworca, do konkretnego adresu lub danego POI.

Możliwe jest także włączenie okna z czasami odjazdu z wybranej stacji, które zawsze będzie widoczne na ekranie. Co ciekawe, uwzględnia ona nawet bieżące opóźnienia pociągów i informuje o nich. Całość, ponownie, za darmochę.

NASA Be A Martian

Trwa marsjański szał związany z misją Curiosity. To dobry moment na dowiedzenie się nieco więcej o Czerwonej Planecie. NASA chce to wykorzystać. Przygotowała bardzo fajną, przystępną i darmową aplikację dotyczącą samej planety, jak i misji łazika.

Znajdziemy w niej nieco tekstu, dużo zdjęć i filmów wideo. Program ten oferuje też funkcje społecznościowe. Możemy za jej pomocą poznać ludzi zafascynowanych Marsem i sprawdzić swoją wiedzę na temat tej planety, porównując ją z innymi.