OXYNow! – nowy sposób na dystrybucję oprogramowania

Firma Oxycom, specjalizująca się w technologiach chmurowych, uruchomiła właśnie nową usługę - OXYNow! Powinna ona zainteresować zarówno użytkowników szukających wygodnego - i taniego - sposobu na korzystanie z płatnych aplikacji, jak i twórców oprogramowania, zainteresowanych dotarciem ze swoim produktem do jak największej liczby odbiorców.

OXYNow! jest rozszerzeniem uruchomionej kilka miesięcy temu przez Oxycom usługi OXY24, przygotowanym z myślą o potrzebach użytkowników indywidualnych (do tej pory OXY24 pozycjonowana była przede wszystkim jako rozwiązanie dla przedsiębiorstw). „Najważniejszą nowością jest ułatwienie dostępu do usługi – od teraz do korzystania z OXY24 wystarczy karta kredytowa lub e-przelew. To znakomite rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą legalnie i wygodnie korzystać z komercyjnego oprogramowania – ale zamierzają robić to na tyle rzadko (lub tylko przez pewien czas), że nie opłaca się im wykupywanie standardowej licencji na dany program” – wyjaśnia Ireneusz Wróblewski, wiceprezes Oxycom

OXY24 to usługa, umożliwiająca korzystanie z aplikacji napisanych dla Windows z poziomu każdego komputera (również z systemem Mac OS X) lub urządzenia mobilnego (Android, iPhone, iPad), za pośrednictwem przeglądarki internetowej – bez konieczności instalowania oprogramowania w systemie, pamiętania o aktualizacjach czy kupowania licencji. Wystarczy wybrać jedną z oferowanych w ramach usługi aplikacji, wykupić odpowiedni dostęp i uruchomić ją (będzie działała tak samo, jak program zainstalowany w systemie, z możliwością zapisywania efektów pracy na dysku lokalnego komputera).

Usługa dostępna jest na rynku już od kilku miesięcy (jest też intensywnie rozwijana – cały czas zwiększa się liczba dostępnych w ramach platformy aplikacji), jednak do tej pory była ona przeznaczona przede wszystkim dla firm (system subskrybowania aplikacji, rozliczania czasu pracy i zarządzania dostępem skonstruowany został głównie z myślą o potrzebach przedsiębiorstw).

Uruchomiony właśnie model pre-paid stworzony został dla osób, które chcą korzystać z OXY24 indywidualnie – do korzystania z niego nie jest potrzebne podpisywanie umowy. Wystarczy stworzyć konto na stronie www.oxy24.pl, wybrać aplikacje, zdecydować jak długo chcemy jej używać i uiścić płatność (kartą kredytową lub przelewem). Użytkownik ma do wyboru dwa podstawowe rodzaje płatności – może zapłacić za jedną lub kilka godzin dostępu do aplikacji albo od razu wykupić pakiet 10 godzin (aktywny 7 dni). W obu wariantach wykupiony czas można wykorzystać w dowolnej liczbie sesji, z naliczaniem sekundowym.

Nowe możliwości dla deweloperów

OXYNow! jest interesującą propozycją nie tylko dla użytkowników komputerów – oferta Oxycom otwiera również zupełnie nowe możliwości przed producentami oprogramowania. Decydując się na nawiązanie współpracy z Oxycom zyskują oni zupełnie nowe warianty dotarcia ze swoimi produktami do użytkowników – Oxycom zapewnia im bowiem pełne wsparcie w zakresie przystosowania ich oprogramowania (pisanego z myślą o klasycznym instalowaniu i uruchamianiu w Windows) do pracy w środowisku chmurowym. Samodzielne przygotowanie chmurowej wersji własnej aplikacji jest zwykle dla producentów zadaniem skomplikowanym, czasochłonnym i drogim – OXY24 rozwiązujące wszystkie te problemy.

Obecnie w ramach OXYNow! dostępnych jest ok. 80 aplikacji (m.in. Arcadia Intellicad 7), ale zasoby usługi są przez cały czas rozbudowywane. Więcej informacji – w tym m.in. szczegółowy cennik, listę dostępnych aplikacji oraz dane kontaktowe – znaleźć można na stronie www.oxy24.pl

0
Źródło: OXYCOM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.