Pierwszy na świecie ultrabook z wyświetlaczem w kinowym formacie 21:9

Już w tym miesiącu na polskim rynku pojawi się Satellite U840W, pierwszy na świecie 14,4-calowy ultrabook z wyświetlaczem w formacie 21:9, gwarantującym użytkownikom prawdziwie kinowe wrażenia. Laptop dostępny jest także w wersji Satellite U840 z nieco mniejszym, tradycyjnym ekranem. Nowa linia ultrabooków Toshiba to harmonijne połączenie stylu, rozrywki, mobilności oraz wydajności gwarantowanej przez procesory Intel najnowszej generacji. Premierowe modele dostępne będą w cenie od 3399 zł dla wersji Satellite U840 oraz 3999 zł dla ultrabooków U840W.
Pierwszy na świecie ultrabook z wyświetlaczem w kinowym formacie 21:9
Nieco szerszy niż zwykle notebook Toshiby

Nieco szerszy niż zwykle notebook Toshiby

Mierzący niespełna 20 mm grubości i ważący 1,5 kilograma U840 posiada obudowę ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebra. Ultrabook został wyposażony w najnowsze procesory Intel ULV oraz wydajną baterię, która pozwala na 9 godzin pracy bez ładowania. Dzięki systemowi SRS Premium Sound 3D jego użytkownicy mogą cieszyć się przestrzennym dźwiękiem z głębokimi, mocnymi basami. Niektóre modele mają wbudowaną kartę graficzną AMD Radeon HD 7550M, a także kombinację napędu SSD i dysku HDD.

Oba modele dysponują pełnowymiarowymi portami: USB 3.0 z funkcją Sleep and Charge, HDMI, Fast Ethernet LAN oraz czytnikami multi-card. Urządzenia ułatwiają również bezprzewodowe połączenie za pośrednictwem sieci LAN lub technologii Bluetooth 4.0. Wbudowana 1,3-megapikselowa kamera pozwala na realizację połączeń wideo w trybie full HD.

Więcej:Toshiba