Potężne mobilne stacje robocze napędzane nowymi procesorami Nvidia Quadro Mobile

Nowe procesory Nvidia Quadro M oparte na najwydajniejszej jak do tej pory architekturze GPU Kepler, zostały stworzone w szczególności dla inżynierów, projektantów, animatorów i montażystów filmowych. Procesory Quadro to znacząco zwiększona moc obliczeniowa w stosunku do poprzedniej generacji profesjonalnych kart graficznych (podwojona liczba rdzeni CUDA) . Za wzrost wydajności odpowiedzialna przede wszystkim jest nowa architektura procesora o nazwie kodowej Kepler.
Potężne mobilne stacje robocze napędzane nowymi procesorami Nvidia Quadro Mobile
Mobilna stacja robocza Dell Precision M6700

Mobilna stacja robocza Dell Precision M6700

Nowa linia procesorów obejmuje modele Quadro K5000M, Quadro K4000M, Quadro K3000M, Quadro K2000M, Quadro K1000M oraz Quadro K500M. Do ich najważniejszych funkcji należą:

  • Zwiększony bufor danych oraz pojemność pamięci nawet do 4GB GDDR5 o przepustowości do 96 GB/s, co znacząco przyspiesza wyświetlanie jak i obliczanie obszernych pakietów danych.
  • Polepszona jakość obrazu. Dzięki wygładzaniu FXAA obraz jest ostry i płynny, co nie ma najmniejszego wpływu na interaktywność renderowanych scen – projektanci CAD, styliści jak i animatorzy z pewnością docenią tą cechę. Zwiększona została również ilość obsługiwanych niezależnych tekstur dla obiektu, co przekłada się na możliwość wykorzystania większej ilości materiałów wysokiej jakości do nadania renderowanym przedmiotom rzeczywistego wyglądu.
  • Obsługa standardu DisplayPort 1.2, co umożliwia stworzenie obszaru roboczego o rozdzielczości 4Kx2K (3840×2160 @60Hz) przy użyciu wielu monitorów. Dodatkowo nowe procesory NVIDIA Quadro są w stanie generować obraz stereoskopowy o rozdzielczości 2560×1600 przy odświeżaniu na poziomie 120Hz.
  • Kompatybilność z NVIDIA 3DVision Pro
  • Użytkowników ucieszy fakt zgodności z technologiami NVIDIA 3D Vision Pro jak i NVIDIA Optimus, wydłużającej działanie laptopów na baterii. Co więcej procesory NVIDIA Quadro zyskały certyfikat ISV jak i wsparcie producentów oprogramowania takich jak Adobe, ANSYS, Autodesk oraz Dassault Systèmes.

Najnowsze rozwiązania z serii Quadro znaleźć można w stacjach roboczych wiodących producentów takich jak HP (EliteBook 8570w oraz 8770w), Dell (Precision M6700, M6700 Covet a także M4700), Lenovo (W530 ThinkPad) czy Fujitsu (CELSIUS H920 i H720).