Potężne mobilne stacje robocze napędzane nowymi procesorami Nvidia Quadro Mobile

Nowa linia procesorów opartych o architekturę Kepler już dostępna

Mobilna stacja robocza Dell Precision M6700

Mobilna stacja robocza Dell Precision M6700

Nowe procesory Nvidia Quadro M oparte na najwydajniejszej jak do tej pory architekturze GPU Kepler, zostały stworzone w szczególności dla inżynierów, projektantów, animatorów i montażystów filmowych. Procesory Quadro to znacząco zwiększona moc obliczeniowa w stosunku do poprzedniej generacji profesjonalnych kart graficznych (podwojona liczba rdzeni CUDA) . Za wzrost wydajności odpowiedzialna przede wszystkim jest nowa architektura procesora o nazwie kodowej Kepler.

Nowa linia procesorów obejmuje modele Quadro K5000M, Quadro K4000M, Quadro K3000M, Quadro K2000M, Quadro K1000M oraz Quadro K500M. Do ich najważniejszych funkcji należą:

  • Zwiększony bufor danych oraz pojemność pamięci nawet do 4GB GDDR5 o przepustowości do 96 GB/s, co znacząco przyspiesza wyświetlanie jak i obliczanie obszernych pakietów danych.
  • Polepszona jakość obrazu. Dzięki wygładzaniu FXAA obraz jest ostry i płynny, co nie ma najmniejszego wpływu na interaktywność renderowanych scen – projektanci CAD, styliści jak i animatorzy z pewnością docenią tą cechę. Zwiększona została również ilość obsługiwanych niezależnych tekstur dla obiektu, co przekłada się na możliwość wykorzystania większej ilości materiałów wysokiej jakości do nadania renderowanym przedmiotom rzeczywistego wyglądu.
  • Obsługa standardu DisplayPort 1.2, co umożliwia stworzenie obszaru roboczego o rozdzielczości 4Kx2K (3840×2160 @60Hz) przy użyciu wielu monitorów. Dodatkowo nowe procesory NVIDIA Quadro są w stanie generować obraz stereoskopowy o rozdzielczości 2560×1600 przy odświeżaniu na poziomie 120Hz.
  • Kompatybilność z NVIDIA 3DVision Pro
  • Użytkowników ucieszy fakt zgodności z technologiami NVIDIA 3D Vision Pro jak i NVIDIA Optimus, wydłużającej działanie laptopów na baterii. Co więcej procesory NVIDIA Quadro zyskały certyfikat ISV jak i wsparcie producentów oprogramowania takich jak Adobe, ANSYS, Autodesk oraz Dassault Systèmes.

Najnowsze rozwiązania z serii Quadro znaleźć można w stacjach roboczych wiodących producentów takich jak HP (EliteBook 8570w oraz 8770w), Dell (Precision M6700, M6700 Covet a także M4700), Lenovo (W530 ThinkPad) czy Fujitsu (CELSIUS H920 i H720).