“W procesie Apple kontra Samsung zwyciężyły wartości”

Tim Cook widzi w zwycięstwie jego firmy “moralną wartość” i ma nadzieję, że świat zrozumie, że kradzież wzornictwa przemysłowego może być kosztowna. Przekonał się o tym Samsung, przegrywając w Stanach Zjednoczonych z firmą Cooka, co będzie go kosztować miliard dolarów odszkodowania. Oto cały list, jaki opublikował szef Apple:
Tim Cook wcale nie zarabia tak dużych pieniędzy
Tim Cook wcale nie zarabia tak dużych pieniędzy
Tim Cook

Tim Cook

Dzisiejszy dzień był ważny dla Apple’a i innych innowatorów.

Wielu z was uważnie śledziło przez ostatnie kilka tygodni rozprawę w San Jose przeciwko Samsungowi. Niechętnie wybraliśmy drogę sądową, najpierw kilkukrotnie prosząc Samsunga o to, by przestał kopiować naszą pracę. Dla nas w tym pozwie od początku chodziło o coś więcej niż patenty czy pieniądze. Chodziło o wartości. Cenimy oryginalność, innowację i poświęcamy nasze życia by tworzyć najlepsze produkty na ziemi. Robimy to by zadowolić naszych klientów, a nie dla naszych konkurentów, by mieli co kopiować.

Mamy duży dług wdzięczności wobec członków ławy przysięgłych, którzy zainwestowali swój czas po to, by nas wysłuchać. Byliśmy podekscytowani okazją na podzielenie się naszą historią. Sterta dowodów zaprezentowanych przed sadem wykazała, że kopiowanie Samsunga zaszło dalej, niż sami myśleliśmy.

Ława przysięgłych przemówiła. Winszujemy jej odkrycia działania Samsunga z premedytacją i wysłania jasnego przekazu, że kradzież nie jest dobra. Jestem dumny z pracy, którą każdy z was wykonuje.

Dziś wygrały wartości i mam nadzieję, że cały świat o tym słucha. Tim