Apple trafi w sądzie na godnego rywala? Bruce Willis szykuje pozew?!

Aktualizacja: Bruce Willis jednak nie pozywa Apple w sprawie iTunes
Apple trafi w sądzie na godnego rywala? Bruce Willis szykuje pozew?!

Czy Bruce Willis wygra z Apple'em? (źródło: movie-collection)

Czy Bruce Willis wygra z Apple’em? (źródło: movie-collection)

Jak donosi brytyjski tabloid The Sun, Bruce Willis, z pewnością większości z nas doskonale znany z roli Johna McClane’a z czterech części filmu Szklana Pułapka (a piąta w drodze) i nie tylko, chce pozwać firmę z Cupertino za jej politykę prywatności, dotyczącą usługi iTunes. Aktor chce, aby jego dzieci po jego śmierci mogły bez problemu “odziedziczyć” ogromną kolekcję kupionych i pobranych przez niego piosenek z iTunes.

Niestety, legalnie tego zrobić nie mogą, bowiem polityka Apple’a zabrania dzielenia się z innymi plikami ściągniętymi z iTunes. Dzieje się tak, gdyż kupując piosenkę w iTunes nie kupujemy faktycznie piosenki, a prawo do jej słuchania. By z tego prawa skorzystać, otrzymujemy kopię utworu. Według brukowca, Willis pod nadzorem swoich adwokatów utworzył depozyt, w którym mają być przechowywane piosenki.

W międzyczasie, gwiazdor kina akcji wspiera różne akcje prawne w pięciu amerykańskich stanach, by pobierający legalnie pliki muzyczne z Internetu mieli do nich większe prawa.

Czy Bruce Willis cokolwiek zmieni w tej materii? Raczej nie, chyba że kolejną część Szklanej Pułapki, albo Niezniszczalnych będą kręcić w kampusie Apple’a.