AVG AntiVirus Free Edition 2013.0.2677

AVG Free Edition to skaner antywirusowy o wysokiej skuteczności wykrywania złośliwego oprogramowania, skaner rezydentny, który w czasie rzeczywistym skanuje wszystkie pliki zapisywane, otwierane bądź używane przez użytkownika. Po wykryciu zagrożenia uaktywnia się moduł kwarantanny, który pełni funkcję przechowywania zainfekowanych plików. Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika został oddany skaner poczty e-mail, współpracujący z większością popularnych klientów pocztowych (m.in Microsoft Outlook oraz Mozilla Thunderbird), który skanuje zarówno pocztę przychodzącą jak i wychodzącą pod kątem wirusów, spamu, próby wyłudzenia danych oraz hiperłączy zagrażających bezpieczeństwu naszej maszyny.
AVG AntiVirus Free Edition 2013.0.2677

Dodatkowo, AVG Free Edition zawiera skaner anty-rootkitowy, którego zadaniem jest usuwanie wszelkiego rodzaju rootkitów, które często nie są wykrywane podczas standardowych procedur skanowania systemu operacyjnego.

Program oferuje również kompleksową ochronę podczas surfowania po Sieci – narzędzia LinkScanner oraz Identity Protection na bieżąco monitorują aktywność użytkownika w sieci i ostrzegają przed podejrzanymi stronami www.

Od niedawna, do darmowej wersji AVG dodano narzędzie PC Analyzer, które skanuje system użytkownika w poszukiwaniu elementów wpływających na obniżenie jego wydajności tj. niepoprawne skróty do aplikacji, błędne wpisy w rejestrze systemu, zbędne pliki na dysku twardym etc. Narzędzie to niestety nie oferuje opcji naprawy wykrytych problemów, jednak nadal sprawdza się w roli wykrywania przyczyn spadku wydajności systemu.