Intel prezentuje gigantyczną ofertę ultrabooków oraz smartfon z Atomem

Intel prezentuje gigantyczną ofertę ultrabooków oraz smartfon z Atomem

Na stoisku Intela na targach IFA centralne miejsce zajmują urządzenia mobilne. Firma Intel prezentuje tam największą na świecie ekspozycję Ultrabooków — 60 bieżących modeli różnych producentów, wszystkie oparte na procesorach Intel Core trzeciej generacji. Wystawiane są również najnowocześniejsze smartfony oparte na platformie procesorowej Intel Atom, w tym ZTE Grand X IN, który debiutuje na targach IFA.

Intel uważa, że mobilny internet i chmura oferują całej branży perspektywę ogromnego rozwoju. Firma oczekuje, że w roku 2015 na świecie będzie około 15 miliardów inteligentnych urządzeń połączonych ze sobą, wymieniających dane i stale podłączonych do internetu. Wymaga to zapewnienia użytkownikom spójnych wrażeń, które wykraczają poza granice pojedynczego urządzenia; treść musi być dostępna w szerokiej gamie różnych urządzeń, gadżetów i narzędzi. Aby zrealizować tę wizję, Intel oferuje różnorodne urządzenia z odpowiednimi funkcjami, w tym Ultrabooki, smartfony, tablety i komputery typu All-in-One.

Największa międzynarodowa ekspozycja Ultrabooków

Intel wprowadził kategorię Ultrabooków w zeszłym roku. Urządzenia te cechują się połączeniem bezpieczeństwa oraz cienkiej, lekkiej i eleganckiej konstrukcji. Podczas targów IFA, Intel prezentuje największą na świecie ekspozycję Ultrabooków, w tym najnowsze modele różnych producentów, takich jak: Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Samsung, Sony czy Toshiba.

Najnowsze modele Ultrabooków są oparte na procesorach Intel Core trzeciej generacji z 22-nanometrowymi tranzystorami 3D Tri-Gate. Zwiększają one moc obliczeniową i oferują ulepszone funkcje multimedialne przy mniejszym zużyciu energii.

Na targach IFA producenci prezentują też po raz pierwszy Ultrabooki typu convertible, których można używać jako tablet albo klasyczny notebook z klawiaturą. W trybie tabletu Ultrabook nadaje się np. do oglądania filmów HD; w trybie notebooka umożliwia wydajną pracę. Na stoisku Intela można też odkryć przyszłe możliwości Ultrabooków, takie jak sterowanie gestami.

Ultrabooki oparte na procesorach Intel Core trzeciej generacji są również wyposażone w technologie Intel Rapid Start oraz Intel Smart Connect. Ta pierwsza sprawia, że Ultrabook szybko wychodzi ze stanu hibernacji, oszczędzając czas i baterie, ponieważ w stanie hibernacji urządzenie praktycznie nie zużywa energii. Technologia Intel Smart Connect gwarantuje natomiast ciągłe i automatyczne aktualizowanie stron sieci społecznościowych, wiadomości itd.

Goście IFA mogą zapoznać się z ulepszonymi zabezpieczeniami Ultrabooka zaprojektowanymi z myślą o dostępie przez chmurę. W celu ochrony użytkownika przed kradzieżą tożsamości w trzeciej generacji procesorów Intel Core vPro zintegrowano technologię Intel Identity Protection z infrastrukturą klucza publicznego (Public Key Infrastructure – PKI). Technologia ta wprowadza do komputera drugą warstwę uwierzytelniania. Teraz witryny internetowe i sieci biznesowe mogą sprawdzać, czy autoryzowany użytkownik loguje się z godnego zaufania komputera dzięki kluczowi prywatnemu, który jest zapisany we wbudowanym oprogramowaniu.

ZTE wprowadza do sprzedaży pierwszy smartfon z procesorem Intela

ZTE Grand X IN to pierwszy smartfon z systemem Android oparty na procesorze Intel Atom Z2460 z technologią Intel Hyper-Threading i modemem Intel XMM 6260 HSPA+. Sztandarowy produkt z nowej serii Grand firmy ZTE będzie dostępny w Europie od września bieżącego roku. Smartfon oferuje długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, szybki dostęp do internetu, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,9 cm, 8-megapikselową kamerę oraz takie funkcje multimedialne, jak dźwięk Dolby, rejestrowanie wideo HD oraz HD Voice.