Microsoft na razie nie wspomina o grach i programach dla Windows, obsługujących Kinecta

Kinect dla Windows trafia do Polski!

Przy okazji pojawi się znacznie rozbudowane SDK.

Nareszcie!

Nareszcie!

Kinect dla Windows nie jest tylko zapomnianym eksperymentem. Jest wciąż rozwijany! W najnowszej wersji pakietu programistycznego deweloperzy będą mogli uzyskać dostęp do większej ilości funkcji urządzenia, w tym danych z samego czujnika (ustawienia kolorystyczne kamery i rozszerzone dane dotyczące głębi obrazu), a także zapewni większą ilość przykładowych szablonów, które będzie można wykorzystać w aplikacjach. Pojawi się też obsługa aplikacji dla Pulpitu w Windows 8, .NET 4.5 i Visual Studio 2012.

Kinect dla Windows powinien pojawić się w naszym kraju ósmego października, aczkolwiek według oficjalnego komunikatu, premiera wyznaczona jest na „późniejszą jesień”.

Kinect dla Windows wymaga systemu Windows 7 lub nowszego. W porównaniu do swojego xboxowego odpowiednika, urządzenie ma nowsze oprogramowanie układowe, krótszy kabel USB oraz adapter, pozwalający podłączać do komputera dodatkowe urządzenia korzystające z portu USB. Urządzenie też działa lepiej z obiektami znajdującymi się bliżej obiektywu (od 50 centymetrów)

.