Optimus G, próba zdetronizowania Apple, Nokii i Samsunga przez LG

Dziś w Seulu odbyła się prezentacja urządzenia z 4,7 calowym ekranem IPS HD o rozdzielczości 1280×768 pikseli (320 ppi). Nowy smartfon ma 8,45 mm grubości, procesor Snapdragon S4 Pro taktowany zegarem 1,5 GHz. Obsługuje LTE, ma 2 GB pamięci RAM i aż 32 GB pamięci flash. Wewnątrz całkiem zgrabnej obudowy producentowi udało się zmieścić baterię o pojemności 2100 mAh – zupełnie jak w Galaxy S III.
Optimus G, próba zdetronizowania Apple, Nokii i Samsunga przez LG

Nowy LG wejdzie do sprzedaży z systemem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Będzie miał obiektyw o jasności f/2.4 oraz pojedynczą diodę LED flash. Z przodu znajdzie się sensor o rozdzielczości 1,3 Mpix. Naturalnie nie zabraknie takich funkcji jak Wi-Fi, Bluetooth 4.0, A-GPS, NFC czy MHL. Szukacie slotu kart micro SD? Nic z tego.

Pomimo dużych rozmiarów wyświetlacza nowy LG nie będzie wyjątkowo ciężki. Mieści się w normie z wagą 145 g. Warto zauważyć, że wraz z procesorem Snapdragon debiutuje układ graficzny Adreno 320. Pierwsze testy wykazują, że jest szybszy od układu znajdującego się w Galaxy S III.