Plan B – co robić kiedy zgubisz telefon.

Nie, nie chodzi mi o warszawską knajpę o tej samej nazwie, a o androidową aplikację, która w teorii pomoże Wam odnaleźć zgubiony telefon. Jeśli telefonu odszukać się nie da.. Cóż, zawsze zostaje knajpa.

Pobierz Plan B z Google Play

Plan B nie jest aplikacją o typowym zastosowaniu. Na przykład: bardzo możliwe, że zainstalujecie ją już po utracie swojego telefonu. Całe szczęście sklep z aplikacjami Google Play pozwala na taki zabieg. Plan B, po zdalnej instalacji uruchamia się automatycznie i na podstawie sygnału GPS i BTS’ów waszej sieci komórkowej ustala położenie waszego cennego urządzenia. W moim przypadku, z dokładnością do 105 metrów (testowane w kilku lokalizacjach).

Informacje o położeniu telefonu przesyłane są na konto google, na które zarejestrowany jest telefon. Lokalizacja udostępniana jest w postaci linku do Google Maps, co widać na powyższym obrazku.

Czy to się przyda? W przypadku zgubienia telefonu, każdy sposób na jego odszukanie wydaje się być dobry. Oczywiście najlepszym zabezpieczeniem jest udostępnienie swojej lokalizacji w Google Współrzędne (Google Latitude), jednak w tym celu potrzebny jest sam telefon, który przed chwilą gdzieś się zgubił. Dlatego Plan B ma sens jako ostatnia deska ratunku. O ile w międzyczasie wasz smartfon się nie rozładuje albo ktoś, kto zna się na rzeczy nie znajdzie go przed wami.

Kolejnym plusem aplikacji jest to, że instalujemy ją dopiero po utracie telefonu, także nie oszpeci ona waszej starannie dobranej listy aplikacji, wystarczy o niej pamiętać.

Pobierz Plan B z Google Play

Podsumowanie:

  • Cena: bezpłatna
  • Wymagania: Android 2.0 lub nowszy
  • Rozmiar: 72kb
  • Podsumowanie: Ostatnia deska ratunku, jeśli zgubiłeś swój telefon i nie włączyłeś opcji udostępniania lokalizacji przez Google Współrzędne.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.