Polcon 2012 – było super!

Polcon to festiwal poświęcony szeroko pojętej fantastyce. Pomimo istnienia wielu innych konwentów, to właśnie Polcon, począwszy od jego pierwszej edycji w 1985 r., posiada renomę najważniejszego spotkania miłośników fantastyki. Tegoroczna impreza przyciągnęła tysiące uczestników.

Na Polconie odbywa się Gala wręczenia nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A.Zajdla, najstarszej i najważniejszej nagrody literackiej dla twórców fantastyki. Tegoroczna edycja, po raz pierwszy w swojej prawie 30-letniej historii, odbyła się we Wrocławiu – jednym z największych, najpiękniejszych oraz najprężniejszych kulturalnie miast Polski.

Podczas czterech dni trwania festiwalu odbyły się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, premiery książek, panele dyskusyjne, pokazy filmowe, konkursy i zabawy, warsztaty, turnieje i prezentacje gier oraz wiele innych atrakcji.

Jednocześnie rok 2012, rok zakończenia kalendarza Majów, rok niepokojów i nadziei, był wiodącą tematyka imprezy – niezwykłości, ezoteryka, parapsychologia, UFO, zjawiska paranormalne, teorie spiskowe – zostały ukazane spojrzeniem zarówno alternatywnym jak i naukowym. Gościem specjalnym był szwajcarski, bestsellerowy pisarz, twórca paleoastronautyki – Erich von Daniken

Polcon to jednak nie tylko sama impreza, to też wyjątkowo zakręceni uczestnicy. Postanowiliśmy udać się na imprezę, by móc pokazać najnowsze wynalazki techniki z pogranicza science-fiction: mikrokomputery, laserowe klawiatury czy okulary szpiegowskie to tylko część atrakcji, jakie CHIP przygotował dla uczestników. Zabraliśmy też ze sobą Piotrka Sokołowskiego, naszego dyrektora artystycznego, by na miejscu pokazał, jak tworzy swoje fantastyczne szkice z pogranicza fantasy, cyberpunku i science-fiction. Bawiliśmy się, dzięki odwiedzającym nas gościom, po prostu fantastycznie. Bardzo żałujemy, że już po wszystkim…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.