Sony otwiera się na Androida, udostępnia sterowniki dla Xperii S

Problem polegał na tym, że właściciele Androidów uwielbiają grzebać w swoich telefonach. Nic dziwnego, skoro większość z nich obsługuje alternatywne oprogramowanie, które w większości przypadków jest szybsze, bardziej estetyczne i dopracowane od tego, co proponuje producent. Xperia S jednak nie wpisała się w ten trend, brakowało sterowników pozwalających na stworzenie należycie działających modyfikacji.
Sony otwiera się na Androida, udostępnia sterowniki dla Xperii S

Tymczasem kilka tygodniu temu Jean-Baptiste Queru, czyli guru świata Androida poinformował o rozpoczęciu projektu AOSP dla Xperii S (LT26i). Oznacza to mniej więcej tyle, że najnowsza Xperia dostanie już wkrótce “czystego” Androida, jak Galaxy Nexus.

Sony zareagowało dosyć szybko. Firma poinformowała na blogu, że jest przyjaźnie nastawiona do otwartości Androida i udostępnia pliki konieczne do stworzenia standardowego Androida. Co to oznacza dla użytkowników? Niedługo będą mieli dostęp nie tylko do Androida przygotowanego przez Sony (aktualnie wersja 4.0), ale także do wszystkich nieoficjalnych modyfikacji, z CyanogenMod na czele. Całą informacje prasową można

przeczytać tutaj

.