Studio Obsidian na swoją nową grę RPG zebrało już ponad milion dolarów.

Co stanie się, gdy twórcy takich legend RPG jak Baldur's Gate, Arcanum, Icewind Dale, czy Planescape Torment pojawią się na Kickstarterze, chcąc stworzyć nową "oldskulową" grę cRPG?

Gracze zaczną rzucać w nich pieniędzmi. W niecałe 24 godziny od pojawienia się w serwisie Kickstarter, który pełni rolę pośrednika pomiędzy utalentowanymi twórcami i ich potencjalnymi klientami, pozwalając tym drugim na dotowanie projektów, które chcieliby aby powstały,

Project Eternity

zebrał ponad milion dolarów. Z pewnością tym samym pobił jakiś kickstarterowy rekord, ale zostawmy zbadanie tej sprawy ludziom od marketingu.

Nowa gra studia Obsidian będzie tworzona w starym stylu i nawiązywać będzie do największych hitów z gatunku cRPG. Gatunku, który w Polsce zawsze cieszył się sporą popularnością. Twórcy zapowiadają, że Project Eternity przedstawi nam rozbudowaną historię, opowiedzianą za pomocą obszernych dialogów i decyzji podejmowanych przez graczy, które będą miały wpływ na rozwój fabuły. To wszystko będzie osadzone w rozległym świecie, zachęcającym do jego eksploracji i przedstawione za pomocą rzutu izometrycznego. O walce wiadomo na razie tylko tyle, że będzie drużynowa, z opcją aktywnej pauzy – czyli dokładnie to co oferowały nam obie części Wrót Baldura.

Na zaufanie do studia Obsidian poparte wpłaconymi przez graczy pieniędzmi wpływ miał z pewnością fakt, że Project Eternity będzie tworzony między innymi przez te 3 nazwiska:

Tim Cain

(producent, główny programista i jeden z najważniejszych projektantów gry Fallout),

Chris Avellone

(ten człowiek pomagał przy tylu kultowych produkcjach, że najprościej będzie jeśli przeczytacie o nim w Wikipedii) i

Josh Sawyer

(Wikipedia) – fanom gatunku cRPG nie trzeba przedstawiać żadnego z tytułów, które przez powyższe osobistości zostały popełnione.

Po pierwszym dniu, gracze wpłacili (w momencie, gdy to piszę) $1,446,123, co gwarantuje, że gra z pewnością powstanie. Co ciekawe – twórcy zapowiedzieli, że jeśli uzbierają więcej pieniędzy niż 2,2 miliona dolarów, to…

gra będzie dostępna w wersji dla Linuksa.

Jeśli będzie to produkt tej samej klasy co Baldur’s Gate, Arcanum, Planescape: Torment, czy Icewind Dale, to już teraz mogę stwierdzić, że będzie to najlepsza gra (ok, ok ex equo z Quake 3) wydana dla systemu sygnowanego przesympatyczną maskotką pingwina.

Ponad 36 tysięcy ludzi dokonało już wpłaty. Jeśli jesteście zainteresowani projektem, a co ważniejsze – chcielibyście zagrać w Project Eternity tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, to taka przyjemność kosztuje 25$. Wpłata tej wysokości uprawnia do otrzymania cyfrowej wersji gry i drobnego bonusu dla naszej postaci. Jeśli nie posiadacie karty kredytowej, lub z jakichś powodów nie chcecie korzystać z niej w Sieci/na Kickstarterze, to Obsidian Entertainment pracuje właśnie nad uruchomieniem konta PayPal, na które również będzie można wpłacać pieniądze.

Oby gra ukazała się jak najszybciej.

Oficjalna strona gry

Kickstarter

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.