Technologia 3D jeszcze lepsza dzięki AMD

AMD ogłosiło zawarcie strategicznego porozumienia licencyjnego z firmą RealD Inc., która połączy profesjonalne karty graficzne AMD FirePro z opatentowaną technologią RealD BlueLine. Jest to odpowiedź na coraz bardziej zwiększające się zapotrzebowanie na projektory 3D i DLP w salach konferencyjnych, instytucjach oświaty oraz w przemyśle mediów i rozrywki. To technologiczne partnerstwo zapewnia wiodące w branży wsparcie dla stereoskopowego obrazu 3D w rozwiązaniach typu all-in-one, które zapewnia kontrolę nad każdym aspektem odpowiedzialnym za wrażenia 3D wprost z pojedynczego, programowego panelu sterowania – od projektora typu DLP, poprzez oprogramowanie 3D aż do karty graficznej.
Technologia 3D jeszcze lepsza dzięki AMD

AMD jest pierwszy producentem profesjonalnych kart graficznych zapewniającym obsługę tej unikalnej technologii BlueLinTM, która zostanie natychmiast zaimplementowana w profesjonalnych kartach graficznych AMD FireProTM V5900 jak również w nadchodzących profesjonalnych kartach graficznych AMD FirePro zbudowanych w oparciu o architekturę GCN, planowanych do wypuszczenia na rynek w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

“Firmy AMD i RealD reagują na znaczący rozwój rynku stereoskopowego 3D, który niebywale urósł w ciągu ostatnich kilku lat,” powiedział David Cummings senior director i general manager w dziale Professional Graphics w firmie AMD. “Nieważne czy pracujesz z komputerowo wspomaganym projektowaniem (CAD), automatyzacją procesów biznesowych, tworzysz efekty CGI w studiach filmowych, czy po prostu wyświetlasz film w lokalnym kinie, widzowie doświadczą teraz jeszcze lepszych efektów 3D dzięki technologii RealD i profesjonalnym kartom graficznym AMD FirePro. Razem dostarczymy bardziej realistycznych i przyjemniejszych

dla oka wrażeń 3D, tym samym wyposażając managerów IT w niezrównane rozwiązania 3D gotowe do natychmiastowego użytku.”

Poprzez unikalne partnerstwo technologiczne, obie firmy odpowiadają na rosnące potrzeby różnych branż. Wraz z rosnącą liczbą firm wdrażających lub planujących wdrożenie technologii projekcji 3D, firmy AMD i RealD otrzymały możliwość implementacji łączącej kartę graficzną wraz technologią obrazu 3D. Przykłady środowisk, które natychmiastowo mogą czerpać korzyści z najlepszej w swojej klasie technologii 3D:

• Studyjne sale projekcyjne

• Sale wykładowe i audytoria na uniwersytetach

• Firmowe sale konferencyjne

“Firmy RealD i AMD dostarczą użytkownikom zupełnie nieodczuwalnych rozwiązań, aby ułatwić wyświetlanie materiałów w 3D”, powiedział Kevin Faul vice president of Product Management

w RealD. “Bez względu na to, czy jesteś nauczycielem w szkole korzystającym z najnowszych możliwości 3D podczas lekcji, czy jesteś właśnie w parku rozrywki zapewniającym wciągającą

i realistyczną wirtualną przejażdżkę, technologia BlueLine firmy RealD zapewnia sprawną komunikację z kartami graficznymi AMD FirePro i projektorami obsługującymi technologię BlueLine i innymi urządzeniami wyświetlającymi.”

Karty graficzne AMD FirePro V5900 są obecnie dostępne u najlepszych sprzedawców internetowych i są od razu przygotowane do wspierania technologii BlueLine. Wszystkie projektory 3D typu DLP również są kompatybilne z technologią BlueLine, ewentualnie wymagają aktualizacji firmware. Zarówno RealD jak i karty graficzne firmy AMD są kompatybilne z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7. BlueLine to technologia identyfikująca części obrazu przeznaczone dla lewego i prawego oka w stereoskopowym 3D. Kiedy karty graficzne firmy AMD korzystające z technologii BlueLine są sparowane z kompatybilnymi z BlueLine wyświetlaczami, technologia ta zapobiega wyświetlaniu wstecznemu i rozwiązuje dotychczas uciążliwy problem właściwego i wygodnego wyświetlania zawartości 3D.