Technologia 3D jeszcze lepsza dzięki AMD

Porozumienie z firmą RealD, wprowadzi na rynku trochę zamieszania.

AMD ogłosiło zawarcie strategicznego porozumienia licencyjnego z firmą RealD Inc., która połączy profesjonalne karty graficzne AMD FirePro z opatentowaną technologią RealD BlueLine. Jest to odpowiedź na coraz bardziej zwiększające się zapotrzebowanie na projektory 3D i DLP w salach konferencyjnych, instytucjach oświaty oraz w przemyśle mediów i rozrywki. To technologiczne partnerstwo zapewnia wiodące w branży wsparcie dla stereoskopowego obrazu 3D w rozwiązaniach typu all-in-one, które zapewnia kontrolę nad każdym aspektem odpowiedzialnym za wrażenia 3D wprost z pojedynczego, programowego panelu sterowania – od projektora typu DLP, poprzez oprogramowanie 3D aż do karty graficznej.

AMD jest pierwszy producentem profesjonalnych kart graficznych zapewniającym obsługę tej unikalnej technologii BlueLinTM, która zostanie natychmiast zaimplementowana w profesjonalnych kartach graficznych AMD FireProTM V5900 jak również w nadchodzących profesjonalnych kartach graficznych AMD FirePro zbudowanych w oparciu o architekturę GCN, planowanych do wypuszczenia na rynek w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

„Firmy AMD i RealD reagują na znaczący rozwój rynku stereoskopowego 3D, który niebywale urósł w ciągu ostatnich kilku lat,” powiedział David Cummings senior director i general manager w dziale Professional Graphics w firmie AMD. „Nieważne czy pracujesz z komputerowo wspomaganym projektowaniem (CAD), automatyzacją procesów biznesowych, tworzysz efekty CGI w studiach filmowych, czy po prostu wyświetlasz film w lokalnym kinie, widzowie doświadczą teraz jeszcze lepszych efektów 3D dzięki technologii RealD i profesjonalnym kartom graficznym AMD FirePro. Razem dostarczymy bardziej realistycznych i przyjemniejszych

dla oka wrażeń 3D, tym samym wyposażając managerów IT w niezrównane rozwiązania 3D gotowe do natychmiastowego użytku.”

Poprzez unikalne partnerstwo technologiczne, obie firmy odpowiadają na rosnące potrzeby różnych branż. Wraz z rosnącą liczbą firm wdrażających lub planujących wdrożenie technologii projekcji 3D, firmy AMD i RealD otrzymały możliwość implementacji łączącej kartę graficzną wraz technologią obrazu 3D. Przykłady środowisk, które natychmiastowo mogą czerpać korzyści z najlepszej w swojej klasie technologii 3D:

• Studyjne sale projekcyjne

• Sale wykładowe i audytoria na uniwersytetach

• Firmowe sale konferencyjne

„Firmy RealD i AMD dostarczą użytkownikom zupełnie nieodczuwalnych rozwiązań, aby ułatwić wyświetlanie materiałów w 3D”, powiedział Kevin Faul vice president of Product Management

w RealD. „Bez względu na to, czy jesteś nauczycielem w szkole korzystającym z najnowszych możliwości 3D podczas lekcji, czy jesteś właśnie w parku rozrywki zapewniającym wciągającą

i realistyczną wirtualną przejażdżkę, technologia BlueLine firmy RealD zapewnia sprawną komunikację z kartami graficznymi AMD FirePro i projektorami obsługującymi technologię BlueLine i innymi urządzeniami wyświetlającymi.”

Karty graficzne AMD FirePro V5900 są obecnie dostępne u najlepszych sprzedawców internetowych i są od razu przygotowane do wspierania technologii BlueLine. Wszystkie projektory 3D typu DLP również są kompatybilne z technologią BlueLine, ewentualnie wymagają aktualizacji firmware. Zarówno RealD jak i karty graficzne firmy AMD są kompatybilne z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7. BlueLine to technologia identyfikująca części obrazu przeznaczone dla lewego i prawego oka w stereoskopowym 3D. Kiedy karty graficzne firmy AMD korzystające z technologii BlueLine są sparowane z kompatybilnymi z BlueLine wyświetlaczami, technologia ta zapobiega wyświetlaniu wstecznemu i rozwiązuje dotychczas uciążliwy problem właściwego i wygodnego wyświetlania zawartości 3D.