Twórcy Arma III zatrzymani w Grecji. Fotografowali obiekty wojskowe.

Dwóch twórców ze studia Bohemia Interactive zostało zatrzymanych przez greckie władze pod zarzutem szpiegostwa. Brzmi to trochę dziwnie, ale wszystko wskazuje na to, że są to autentyczne informacje.

Dwóch gości z

Bohemia Interactive, jeden w wieku 28 lat, drugi pięć lat starszy, zostało zatrzymanych przez greckie władze pod zarzutem szpiegostwa.

Wspomnieni pracownicy czeskiego studia

zbierali podobno materiały do ich nowej gry komputerowej – Arma III – i nielegalnie fotografowali oraz filmowali teren wojska stacjonującego na wyspie Lemnos w Grecji

. Wpadli, i teraz grozi im niemała kara – maksymalnie 20 lat za kratkami. Jeśli oczywiście udowodni im się szpiegostwo, choć nawet jeżeli nie mieli złych zamiarów (i nikogo nie szpiegowali, a tak najpewniej właśnie było) działali nielegalnie, a z tego raczej tak szybko się nie wykręcą.

Powyższe informacje potwierdza prezes czeskiego dewelopera – Marek Spanel. Napisał on, że

„lepiej byłoby, gdyby ten temat nie był poruszany na naszych forach [forach Bohemia Interactive – dop. red.] w tym momencie. Przynajmniej do czasu, aż nie poznamy większej ilości szczegółów.”

Nas najbardziej interesuje (oprócz losu wspomnianych biedaków…), co z premierą trzeciej odsłony serii Arma? Na razie premiera gry nie została oficjalnie potwierdzona, choć najczęściej mówi się o pierwszych miesiącach przyszłego roku. Czy zatem istnieje możliwość, że omawiany, bardzo nieprzyjemny swoją drogą, incydent pokrzyżuje plany czeskiego studia i tym samym opóźni produkcję gry? Tego, niestety, nie wiemy… (a trzy kropki, które właśnie postawiłem, niech będą sygnałem do swoitych kontemplacji w kontekście zadanego pytania, o!)

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.