Piękna, ale tak na serio, to wciąż odległa wizja

Zarządzaj firmą z chmury – dzięki współpracy ODL i Oxycom

Niezależnie od tego gdzie jesteś i jaki komputer masz przy sobie.

Chmura może być dużym ułatwieniem

Chmura może być dużym ułatwieniem

Oprogramowanie klasy ERP, służące do wsparcia zarządzania głównymi procesami firmy jest we współczesnych przedsiębiorstwach niezbędne, ponieważ precyzyjna rejestracja zdarzeń gospodarczych oraz analiza powiązań między nimi stanowi podstawę do skutecznego konkurowania na rynku. Tak samo ważna staje się obecnie możliwość trzymania ręki na pulsie biznesu z dowolnego miejsca, za pomocą dowolnego urządzenia przenośnego. Z tej perspektywy model chmurowy, oferujący elastyczny, mobilny dostęp do aplikacji biznesowych jest idealnym rozwiązaniem.

Firma ODL, obserwując trendy rozwoju informatyki dla biznesu zdecydowała się na udostępnienie i wdrażanie swoich najpopularniejszych produktów w chmurze. Cel ten został zrealizowany w ramach współpracy z firmą Oxycom, specjalizującą się w technologiach cloud computing. Od teraz aplikacje ODL dostępne są na stworzonej przez Oxycom Platformie SaaS.

Platforma SaaS to system pozwalający na scentralizowane wdrażanie i zarządzanie systemami IT zdalnie, bez potrzeby fizycznych interwencji administratora oraz z pominięciem kwestii takich jak wydajność stanowiska końcowego czy konflikty konfiguracyjno-sprzętowe.

Wykorzystanie takiego trybu dostępu do aplikacji pozwala na uniknięcie wydatków na infrastrukturę serwerową oraz modernizację stacji roboczych – ponieważ oprogramowanie de facto uruchamiane jest w serwerowni Oxycom, z aplikacji można wygodnie korzystać niezależnie od wydajności komputera. Oznacza to również, że firmowi administratorzy będą zwolnieni z obowiązku wdrażania i aktualizowania oprogramowania ODL – tym wszystkim zajmie się Oxycom.

Atutem takiego rozwiązania jest wygoda użytkowania – nie ma znaczenia to, z jakiego komputera (lub tabletu) użytkownik zaloguje się na swoje konto, bo i tak zawsze będzie miał dostęp do własnych danych i plików. Platforma SaaS od Oxycom pozwala także na ominięcie ograniczenia systemów operacyjnych, dzięki czemu można uruchamiać dowolne aplikacje napisane dla Windows także na Android, iOS, MacOS i Linux.

Mirka Achinger, Prezes ODL: „Dzięki uruchomieniu naszych aplikacji na platformie Oxycom oferujemy alternatywę dla tradycyjnego modelu sprzedaży oprogramowania klasy ERP, który wiąże się z jednorazową większą inwestycją. Model SaaS, czyli de facto wynajem serwera i oprogramowania jest szczególnie atrakcyjny w kilku sytuacjach. Sprawdzi się w firmach będących w fazie rozwoju, w których liczba użytkowników i potrzeby systemowe mogą zmieniać się dynamicznie. Jest idealny dla firm, które mobilność swojego biznesu postrzegają jako główne źródło przewagi konkurencyjnej. Korzyści z tego modelu będą też miały przedsiębiorstwa, które nie mają i nie planują mieć własnych informatyków.”

W nowym modelu dostępne są wszystkie aplikacje ODL składające się na system ERP:

  • PolkaSQL – PolkaSQL jest rozbudowanym systemem klasy ERP przeznaczonym do obsługi magazynu i działu sprzedaży dla firm handlowych, usługowych i produkcyjno-handlowych,
  • EwkaSQL – oprogramowanie finansowo-księgowe zintegrowane z systemem PolkaSQL, przeznaczone do prowadzenia, zgodnie z ustawą o rachunkowości, pełnej ewidencji księgowej oraz zarządczej przedsiębiorstwa,
  • CRM-SQL – moduł CRM, rozszerzający możliwości programu PolkaSQL w zakresie zarządzania kontaktami z klientem.
  • ODL – Kadry i Płace – oprogramowanie umożliwiające kompletną obsługę kadrowo-płacową firmy,
  • ODL – Środki Trwałe – program wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie ewidencji, amortyzacji i inwentaryzacji składników majątku.

Oprogramowanie ODL w chmurze działa identycznie jak standardowe wersje dla Windows, taki sam jest również zestaw dostępnych w systemie funkcji i narzędzi.