AMD w Q3 traci 156 mln dolarów, zwalnia 15% pracowników

W trzecim kwartale strata wyniosła 156 mln dolarów, przy czym przychody w stosunku do poprzedniego kwartału spadły o 10%. Wiąże się to ze zmniejszeniem zatrudnienia o 15%. Pomimo, że przychód wyniósł 1,27 mld dolarów to wynik aż o 25% słabszy od zeszłego roku.
AMD w Q3 traci 156 mln dolarów, zwalnia 15% pracowników

AMD zapowiedział wdrożenie planu restrukturyzacji, który oznacza niezbyt dobre informacje dla 15% pracowników. Przekładając to na konkretne liczby – 1700 osób pożegna się z pracą. Ponadto rok temu zwolniono już 1400 osób. W związku z tym firma powinna oszczędzić 20 mln dolarów w czwartym kwartale i aż 190 mln w całym przyszłym roku.

Serwis The Verge przeprowadził rozmowę z Rory Read, obecnym szefem AMD. Twierdzi on, że w wyniku problemów przemysłu PC firma będzie szukała zysków w innych sektorach. Chodzi m.in. o systemu wbudowane, które w ostatnim kwartale przyszłego roku mają stanowić aż 20% przychodów firmy (obecnie jest to 5%). Ponadto firma boryka się z problemami nadwyżki starszych układów, które nie są tak atrakcyjne jak te nowe. Tak czy inaczej – trzymamy kciuki.