Amerykańscy studenci kradną Wiedźmina 2 na potęgę.

BitTorrent przeanalizował amerykańskie uniwersytety pod kątem piractwa.

Rutgers University, zlokalizowany w New Jersey jest na szczycie uniwersytetów, w których studenci korzystają z BitTorrenta. Zanotowano 1809 akcji pobierania, z czego najpopularniejszą grą było The Witcher 2: Assassins of Kings. Poza tym z chęcią sięgano po filmy Fast Five ,

Cars 2

oraz Puss in Boots. Ściągano również Office’a na Maca, film Pulp Fiction i płytę rapera Common zatytułowaną The Dreamer, The Beliver .

Na kolejnych miejscach jest uniwersytet w Nowym Jorku, podium zamyka placówka w Houston. Jako ciekawostkę należy podać, że liczba studentów w Rutgers University wynosi ponad 52 tysiące osób, więc wynik nieco ponad 1,8 tysiąca ściągnięć jest niewielki. Warto przy tym zauważyć, że w rankingu nie ma uczelni technicznych, ale jak przyznają amerykańscy studenci – w Massachusetts Institute of Technology ściąga się sporo danych przez torrenty, jednak studenci korzystają z VPN-u, by zmienić swoje położenie.

Już w grudniu 2011 roku CD Projekt donosił, że pobrano nielegalnie około 4,5 miliona kopii. Sprzedaż Wiedźmina 2 już kilka miesięcy temu przekroczyła 1,7 miliona sztuk.