Bill Gates: “Nie wrócę już nigdy do firmy Microsoft”

Podczas konferencji Abu Dhabi Media Summit Bill Gates został zapytany, czy wróciłby do Microsoftu, tak jak Steve Jobs swego czasu wrócił do Apple.
Bill Gates, najbogatszy człowiek świata, zajmujący się prowadzeniem fundacji charytatywnej
Bill Gates, najbogatszy człowiek świata, zajmujący się prowadzeniem fundacji charytatywnej
Bill Gates

Bill Gates

Steve Jobs wykonał fenomenalną robotę. Apple, jak się wszyscy spodziewali, szykował się do zamknięcia. On prowadził Apple od czasów, kiedy był maleńką firemką a potem wrócił i uczynił ją niesamowicie wartościową. To niesamowita historia o prowadzeniu biznesu, a Walter Isaacson wspaniale to uchwycił w swojej książce. Przyjaźniłem się ze Steve’em i rywalizowałem z nim – byliśmy zupełnie różni. To niesamowite, czego dokonał.

Obecnie jestem całkowicie poświęcony mojej fundacji, tylko 15 procent swojego czasu poświęcam na Microsoft jako prezes. A Microsoft idzie naprzód, łącząc to co najlepsze w tabletach i komputerach PC. W tym miesiącu pojawi się pierwszy sprzęt bazujący na tej idei, w tym Surface autorstwa Microsoftu. Dzieje się mnóstwo ekscytujących rzeczy w oprogramowaniu, nie odszedłem więc z Microsoftu, bo robiło się nudno. Najlepsze pomysły, wizje sztucznej inteligencji czy robotyka są wciąż przed nami. Ja zdecydowałem, że moja filantropia to coś, na czym świat więcej zyska, więc dlatego będę poświęcał temu cały mój czas do końca mojego życia — odpowiedział Gates.