Głośniki od Yamahy, które upiększą każdy pokój

Głośniki od Yamahy, które upiększą każdy pokój

Pochylony panel przedni projektanci Yamahy wykończyli perforowaną metalową maskownicą dostępną w jednym z pięciu kolorów: czarnym, srebrnym, fioletowym, pomarańczowym, białym. Ta różnorodność barw pozwala wybrać zestaw pasujący kolorystycznie do wystroju pokoju, a dodatkowo znacząco ożywia głośniki i ich otoczenie. Metalowa maskownica zwiększa również wytrzymałość całej konstrukcji.

Specjalny “bass port” w przedniej części sprawia, że w pomieszczeniu rozbrzmiewają mocne niskie tony, a filtr loudness idealnie dopasowuje poziom niskich częstotliwości do głośności. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom NX-50 są ponadto bardzo łatwe do ustawienia i w razie potrzeby można je bez najmniejszego wysiłku przenieść.

Głośniki wyposażone są w dwa gniazda mini jack, z którymi współpracuje funkcja Auto Mix. Dzięki niej można równocześnie odtwarzać materiał z dwóch źródeł podłączonych niezależnie do dwóch wejść. Użytkownik nie musi przełączać wejść. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja Auto Standby, która w znaczący sposób pozwala ograniczyć zużycie prądu bez konieczności odłączania zasilania. Po określonym czasie braku aktywności Auto Standby automatycznie przełączy urządzenie w tryb czuwania. Po wykryciu sygnału dźwiękowego układ z powrotem uaktywni NX-50.

Najnowsze głośniki Yamahy pojawią się w sprzedaży jesienią 2012 r. Wtedy będą znane również ich ceny.

Dane techniczne NX-50

Wejście

: stereo 3,5 mini jack x 2

Gniazdo słuchawkowe

: stereo 3,5 mini

Maksymalna moc wyjściowa

: 7 W x 2 (6 Ω, 1 kHz, 10 % THD)

Przetwornik

: pełnozakresowy o średnicy 7 cm

Pasmo przenoszenia

: 55 Hz – 20 kHz

Zużycie energii

: 13 W (wyłączony: 0,5 W lub mniej)

Dołączone akcesoria

: zasilacz (DC 12 V/1,5 A), przewód audio stereo mini (2,0 m)

Wymiary

(S x W x G): 83 x 184 x 184 mm

Waga

: 1,03 kg (prawa kolumna), 0,9 kg (lewa kolumna)

Kolory

: biały, czarny, fioletowy, pomarańczowy, srebrny