Gry: najgorętsze premiery 2012 roku

Ostatni kwartał roku to w branży gier najbardziej wypchany okres, w którym pojawia się wiele długo oczekiwanych tytułów. Czego możemy się spodziewać tej jesieni? Zapraszam na szybki przegląd najgorętszych premier 2012 roku, które są jeszcze przed nami.

We wtorek, 30 października do sklepów wejdzie

Assassin’s Creed 3

– trzecia część przygód Desmonda Milesa i jego przodków. Oczywiście, licząc wszystkie gry, które zostały wydane w ramach tej marki, byłby to już piąty tytuł na PC i konsole stacjonarne, jednak patrząc szeroko na całą serię wykreowaną przez Ubisoft, widać, że to początek nowego rozdziału.

Trzecia część przygód Desmonda przeniesie nas do USA w czasie wojny secesyjnej. O grze powiedziano już wiele, więc nie ma sensu rozwodzić się nad fabułą i nowościami. Assassin’s Creed 3 by zasłużyć na cyfrę w tytule musi pokazać, że jest czymś więcej niż kolejną modernizacją drugiego Assasina. Pomóc ma w tym zarówno zmiana tematyki historycznej, jak i duże modyfikacje w mechanice. Na Assassin’s Creed 3 warto patrzeć z większym zaciekawieniem niż na Revelations i Brotherhood. Dwa samodzielne dodatki do drugiej części tylko rozszerzały historię; trójka rozpocznie nowy cykl. W przyszłym roku będziemy zapewne anonsować pierwszy samodzielny dodatek do Assassin’s Creed 3.

Dla graczy wyposażonych w Xboksa 360 lub PlayStation 3 przygoda rozpocznie się 30 października. Właściciele pecetów i przyszli posiadacze Wii U będą musieli poczekać do trzeciego tygodnia listopada. Na PlayStation Vita pojawi się również wzbogacona wersja zatytułowana Assassin’s Creed 3: Liberation.

Dwa dni po premierze Assasina do sklepów wjedzie z piskiem opon Need for Speed: Most Wanted, który po przeciętnym The Run, ma wybić serię z kłopotów. To, że mu się uda jest o tyle prawdopodobne, że za grę wzięli się specjaliści ze studia Criterion Games, którzy znają się na rzeczy: to oni są ojcami Burnouta, a ich ostatnia przygoda z NFS-em zakończyła się sukcesem: NFS: Hot Pursuit został pozytywnie odebrany przez większość graczy i osób z branży. Nowy Most Wanted pod względem mechaniki rozgrywki wygląda niczym brat-bliźniak Burnouta Paradise. Jeśli podobał Ci się ten tytuł, to NFS również będzie jednym z twoich ulubionych tytułów.

Need for Speed: Most Wanted

powraca do tematu nielegalnych wyścigów po mieście, czerpiąc garściami z udanego Most Wanted z 2005 roku. Criterion Studios przemodelowuje rozgrywkę znaną z poprzedniej części, dodaje Autolog oraz wszystko osadza na autorskim silniku graficznym, który był wykorzystany w Hot Pursuit. W obleganym niegdyś temacie gier wyścigowych osadzonych w nocnych metropoliach niewiele się dzieje, więc Need for Speed: Most Wanted może nieco odświeżyć temat.

Połowa listopada 2012 roku to okres, który dla wydawców (z jednym wyjątkiem) jest martwym czasem. Właśnie wtedy pojawia się

Call of Duty: Black Ops II

– najgorętszy, przynajmniej biznesowo, tytuł tego roku. Activision zbija kokosy na każdym kolejnym Call of Duty, a pomyśleć, że seria powstawała jako odpowiedź na Medal of Honor i nie miała wcale łatwego zadania. Teraz to seria EA jest z boku, a laury zbiera dziecko Activision, które z sukcesami uczy się wyciągać od ludzi pieniądze.

Call of Duty: Black Ops II

nie będzie rewolucją, ale z pewnością zagwarantuje intensywny multiplayer, który będzie ogromnym sukcesem.

Kontaktu z Black Ops II nie boi się tylko Ubisoft, który 29 listopada wyda

Far Cry 3

– tropikalnego shootera, nad którym trwały prace od wielu lat. Miejmy nadzieję, że będzie to tytuł lepszy niż nudna, ale ładnie zaprojektowana stylistycznie dwójka. Na materiałach prasowych Far Cry 3 wygląda znakomicie. Oby tym razem historia została poprowadzona w ciekawszy sposób, bo potencjał jest ogromny.

To tylko najciekawsze tytuły, jakie czekają na nas w listopadzie i grudniu. Nie można również zapomnieć, że 30 listopada premierę będzie miało Wii U wraz z kilkunastoma tytułami, a właśnie do sklepów trafiło znakomite Dishonored i X-COM. Na dodatek nieco wcześniej odbyła się premiera Resident Evil 6, Rocksmith oraz Borderlands 2. Każdy gracz znajdzie coś dla siebie.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.