Microsoft poprosił Google o wyrzucenie z wyszukiwarki amerykańskiego rządu

Ostatnio do firmy z Mountain View zgłosił się sam Microsoft, który poprosił o usunięcie z wyników wyszukiwania Google poszczególnych witryn internetowych takich serwisów, jak BBC, CNN, Huffington Post, TechCrunch, Washington Post, a nawet z Wikipedii. To jednak nie wszystko, bowiem firma z Redmond domagała się także ocenzurowania… amerykańskiego rządu.
Microsoft poprosił Google o wyrzucenie z wyszukiwarki amerykańskiego rządu
Microsoft najwyraźniej chce usunąć liczbę 45 z Internetu

Microsoft najwyraźniej chce usunąć liczbę 45 z Internetu

W dokumencie przesłanym do Google, Microsoft wykazał naruszenie praw autorskich przez serwisy internetowe wobec Office’a 2010 (587 linków), Office’a 2007 (155 linków), Windows 8 beta (66 linków), Office’a 2013 (33 odnośniki), a także wielu innych usług i produktów Microsoftu.

Problem pojawia się jednak wtedy, gdy zajrzymy do artykułów, które firma z Redmond chce usunąć z wyników wyszukiwania Google. Wiele z nich nawet słowem nie wspomina o produktach Microsoftu. Prześwietlając wnioski o usunięcie witryn, rzekomo naruszających prawa autorskie odnośnie Windows 8 beta, zauważamy jedną zależność – we wszystkich wymieniona jest liczba 45 i to chyba ona jest tu winowajcą. Dlaczego? Microsoft jeszcze nie ustosunkował się do swojej pomyłki.

Lista stron, które raczej nie naruszają praw autorskich Microsoftu: RTP , BBC 1 , BBC 2 , Optics InfoBase , BBC 3 , 570 News , CBS , The Washington Post , Pasadena Sun , CNN , EPA , UPI , Wikipedia 1 , Wikipedia 2 , Wikipedia 3 , TechCrunch , ECLKC , Digital Point , RealClearPolitics , SciVerse , BBC 4 , The Huffington Post , Wikipedia 4 , AMC Theatres , BuzzFeed , Rotten Tomatoes , Carbonite Addon .