Miliard dolarów od pracowników na cele charytatywne

Bill Gates, wraz z dyrektorem generalnym Microsoftu, czyli Steve’em Ballmerem, wystąpili na wewnątrzfirmowej uroczystości, podczas której były i obecny szef koncernu pogratulowali jego pracownikom. Przez trzydzieści lat działania Microsoftu udało im się zebrać miliard dolarów dla 31 tysięcy organizacji społecznych i non-profitowych.
Miliard dolarów od pracowników na cele charytatywne
Bill Gates i Steve Ballmer

Bill Gates i Steve Ballmer

Sześćdziesiąt pięć procent (35 tysięcy osób) pracowników Microsoft USA uczestniczy w programie Employee Giving Campaign. Microsoft za każdą nadgodzinę pracy uczestnika programu płaci siedemnaście dolarów na cele charytatywne, a także za każdego dolara wpłaconego na te cele dokłada dolara od siebie (z limitem do 12 tysięcy dolarów na osobę).

Od samego początku pracownicy Microsoftu angażowali się w swoje społeczności i pomagali im się rozwijać. Trzydzieści lat później to też miliard dolarów później, taki wkład odczuwa cały świat. Firma i jej pracownicy mogą być dumni z tego osiągnięcia i wiem, że będą dalej pozytywnie wpływać na świat w nadchodzących latach — mówił podczas gali Bill Gates.