Nowe procesory APU Serii Z firmy AMD dla tabletów

Firma AMD ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu dla tabletów i komputerów małoformatowych – dwurdzeniowego procesora AMD Z-60 z akceleracją graficzną. Jest to procesor APU o niskim poborze prądu, który zapewnia nie tylko wydajność, ale także technologię AllDay dla tabletów o grubości około 10 mm.
Nowe procesory APU Serii Z firmy AMD dla tabletów
AMD gotowe na Windows 8 i rywalizację z Intelem i ARM

AMD gotowe na Windows 8 i rywalizację z Intelem i ARM

Procesor AMD Z-60 z akceleracją graficzną jest pełen funkcji AMD, takich jak Start Now, która umożliwia szybkie uruchomienie i wznowienie z uśpienia, a także umożliwia przeglądanie Internetu na urządzeniu przez osiem godzin lub do sześciu godzin odtwarzania filmów HD. Zintegrowana grafika AMD Radeon obsługuje rozdzielczość Full HD 1080p, wyjście HDMI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy oraz biblioteki DirectX 11.

Współczynnik TDP nowego, dwurdzeniowego układu Z-60 wynosi 4,5W. Procesor taktowany jest zegarem 1 GHz, obsługuje standard USB 3.0 oraz posiada 1 MB podręcznej pamięci L2 cache.

Pierwsze tablety zbudowane w oparciu o procesory AMD Z-60 z akceleracją graficzną spodziewane będą na rynku jeszcze w tym roku wraz z pojawieniem się systemu Windows 8.