Poznań Game Arena 2012 – Legenda powraca!

Wkrótce jedna z najciekawszych imprez poświęconych grom wideo!

Wybierasz się na PGA 2012? Już do kupienia oficjalna koszulka!

Wybierasz się na PGA 2012? Już do kupienia oficjalna koszulka!

PGA to przede wszystkim premierowe pokazy gier i sprzętu, turnieje i liczne konkursy dla publiczności. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo obiecująco. Premiery swoich gier zapowiedział już między innymi Microsoft z najnowszą odsłoną Forza.

Jednym z głównych elementów Targów będą turnieje, w tym pierwszy raz w historii wydarzenia rozegrane zostaną finały największej ligi w naszym kraju – Cybersport. Przez dwa dni najlepsi gracze zmagać się będą w gry Leagues of Legends oraz FIFA 2013. Na PGA odbędą się także finały turnieju Eizo Challenge 2012, w nową odsłonę kultowej gry Counter Strike, wersję Global Offensive.

Oprócz zawodów dla profesjonalnych graczy przygotowane zostanie kilkanaście mini turniejów z cennymi nagrodami. Wśród nich organizatorzy zaproszą na wycieczkę w czasie, za pośrednictwem specjalnej strefie Retro Games, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję zobaczyć komputery i gry z przed nawet 40 lat. Również nie zabraknie zabawy z nagrodami w oldschoolowe tytuły takie jak Donkey Kong i River Raid. Tuż obok zaplanowane są także pokazy najmocniejszych i najnowszych sprzętów liderów rynku laptopów, netbooków oraz ultrabooków. Fanów extremalnych osiągów zainteresują bezwątpienia pokazy overclockingu, w wykonaniu najlepszych specjalistów z OCLab.pl.

Kolejną nowością Targów będzie V Zjazd Twórców Gier. Odbywające się w poprzednich latach w Łodzi wydarzenie dedykowane jest zarówno amatorom jak i profesjonalistom produkującym gry. Podczas kilkudziesięciu wykładów uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami z prelegentami, w tym z gwiazdami światowej sławy: Eoin O’Doherty z Rovio Entertainment Ltd, które uraczyło świat serią Angry Birds oraz Olivierem Jones`em z Zynga Game Network.

W czasie PGA goście targów będą mogli wziąć udział w mini turniejach z nagrodami. Gracze spróbują swoich sił zarówno w takie tytuły jak Trackmania Nations czy też Pro Evolution Soccer 2013.

Poznań Game Arena to także bardzo bogaty program merytoryczny. Pierwszego dnia dedykowanego dla mediów i biznesu odbędzie prezentacja raportu o polskim rynku gier, opracowanego przez specjalistów z Monday PR, następnie nowatorskie rozwiązanie technologiczne w temacie dystrybucji gier zaprezentuje CD Projekt, a na zakończenie dziennikarze Gazety Wyborczej zaproszą do debaty między innymi na temat ACTA.

Rynek rozrywki multimedialnej należy do jednego z najszybciej rozwijających się. Przejawia się to ciągle rosnącym zainteresowaniem targami PGA, których wszystkie edycje odwiedziło ponad 100 000 fanów gier.

Na PGA zobaczymy nowości oraz produkty firm: 4max, Agito.pl, AMD, Blue Mobility, Creative, Drago, Eizo, Gamedot, Hama, Hi-Rez Studio, Impakt, Kingstone, Lenovo, Level 77, LG, Mad Catz, Microsoft, NTT, Ozon Gaming, Politechnika Poznańska, Watec Genesis.

Do zobaczenia na PGA. Legenda powraca!