Samsung pracuje nad smartfonem z ekranem AMOLED 1080p

Tymczasem jak się okazuje – to nie koniec pogoni za technologią. Już jakiś czas temu pisaliśmy o smartfonach Oppo Finder 5 z 5-calowym wyświetlaczem 1080p. Taki sam ekran ma się znaleźć także w HTC J Butterfly. Jeżeli policzymy gęstość pikseli, okazuje się że nowe telefony będą miały ok. 450 ppi.
Google Galaxy Nexus, jedyny telefon z nienaruszonym Androidem. Niedostępny w polskich sieciach komórkowych.
Google Galaxy Nexus, jedyny telefon z nienaruszonym Androidem. Niedostępny w polskich sieciach komórkowych.

Galaxy Nexus z ekranem 4,65 cala o rozdzielczości 1280x720 pikseli – 316 ppi.

Galaxy Nexus z ekranem 4,65 cala o rozdzielczości 1280×720 pikseli – 316 ppi.

Obecnym wyznacznikiem gęstości pikseli w smartfonach jest iPhone. Jego wyświetlacz ma 326 ppi, co jest wciąż znakomitym wynikiem. Jego główny konkurent, czyli Galaxy Nexus ma ekran o wyższej rozdzielczości, ale też nieco większy. W związku z tym gęstość pikseli w tym przypadku to 316 ppi.

Nowego telefonu Samsunga z wyświetlaczem 1080p możemy się spodziewać w pierwszej połowie przyszłego roku. Wciąż nie wiadomo czy trafi on do Galaxy S IV, czy też bardziej prawdopodobne – do Galaxy Note III. Możemy się też spodziewać, że Samsung przy tak wysokiej gęstości pikseli powróci do matrycy typu PenTile, która zapewnia dłuższą żywotność ekranu.

Nas zastanawia tylko po co w smartfonie aż 450 ppi, skoro ludzkie oko ma trudności z wyłapaniem poszczególnych pikseli już powyżej 300 ppi.