Świetne polskie aplikacje dla Windows Phone

Polacy nie gęsi i swoje aplikacje mają. Dziś wracamy z kolejnym przeglądem najfajniejszych aplikacji dla Windows Phone. Skupimy się wyłącznie na polskich produkcjach.

W poprzednich odcinkach tego przeglądu pokazywałem wam po kilka najlepszych aplikacji do danych zastosowań. Tym razem forma będzie nieco inna. Pokażę wam pięć, moim zdaniem najlepiej zrobionych polskich programów, jakie znajdziecie na Windows Phone Store. WP.PL

Wirtualna Polska w aplikacji to najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata dostępne w łatwy sposób na telefonach. Aplikacja Info WP.PL umożliwia dostęp do najważniejszych wiadomości, galerii i danych finansowych.

Została podzielona na trzy kategorie: Wiadomości (z Polski i ze świata), Sport (Ekstraklasa, Formuła 1) i Finanse ( Notowania giełdowe, waluty NBP i on-line). Aplikacja umożliwia również przeglądanie prognozy pogody dla kilkudziesięciu polskich miast. Ślicznie zrobiona, prosta, użyteczna i wygodna. iTaxi.pl

Ta aplikacja to pierwszy w Polsce system do zamawiania taksówek łączący pasażera z taksówkarzem. Cytując opis samej aplikacji:

Uwaga: korzystanie z aplikacji może spowodować stałą i nieodwracalną niechęć do zamawiania taksówek w sposób tradycjny! Z iTaxi nie zamawiasz taksówki w ciemno – dzięki wykorzystaniu geolokalizacji GPS widzisz na mapie wszystkie dostępne wokół Ciebie taksówki. Wybierz najbliższą, najtańszą lub najlepszą – to Ty decydujesz.

Zachęcające? I co więcej, sprawdza się. Zamawiając taksówkę bezpośrednio w iTaxi, to aplikacja wyliczy na podstawie odległości oraz trasy dokładny czas oczekiwania. Taksówkarz poinformuje cię, że jest na miejscu – a jeśli jesteś niecierpliwy (lub dociekliwy) – możesz śledzić szczegółową trasę dojazdu taksówki do Ciebie korzystając z mapy w smartfonie. Prawo Jazdy

Nauka do egzaminu jest, niestety, czasochłonna. Ale dzięki tej aplikacji będziesz mógł lub mogła ćwiczyć zadania będąc w biegu, w podróży. Program oferuje: pełną, obowiązującą do 19 stycznia 2013r. bazę pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii A i B. Dostępny jest też tryb nauki, w którym możesz na bieżąco sprawdzać, które odpowiedzi są prawidłowe. Bardzo ciekawy jest tryb egzamin, czyli symulacja rzeczywistego testu, dobierająca 18 losowo wybranych pytań (zgodnych ze zdawaną kategorią). Aplikacja, tak jak w rzeczywistości, daje 25 minut na udzielenie odpowiedzi, podsumowuje egzamin i pokazuje popełnione błędy. Kursy Walut

Kursy Walut to aplikacja, która (niespodzianka!) dostarcza informacji o cenach walut. Dane prezentowane w aplikacji pobierane są ze strony NBP. Interesujące waluty mogą zostać przypięte do ekranu startowego w postaci kafelka. Każdy kafelek jest codziennie aktualizowany, aby pokazywać bieżący kurs danej waluty. Co więcej na kafelku znajdą się informacje o poziomie zmiany kursu.

W programie użytkownik może zdefiniować ulubione waluty. Lista ulubionych walut oraz ich kursów będzie wyświetlana domyślnie po każdym uruchomieniu programu. Na uwagę zasługuje fakt, że w programie dostępna jest baza kursów historycznych od początku roku 2010. Dane te mogą być przedstawione w postaci wykresu lub też w postaci tabeli. Wykres może być przedstawiony w pozycji horyzontalnej telefonu, tak aby obszar kreślenia był większy.

Ostatnią funkcją zasługującą na uwagę jest kalkulator. Umożliwia on przeliczenie zarówno PLN na walutę obcą, jak również w drugą stronę. Dziennik Gazeta Prawna

Dzięki aplikacji można przeczytać bieżące oraz archiwalne wydania „Dziennika Gazety Prawnej” w każdym miejscu i o każdej porze za pośrednictwem telefonów z systemem Windows Phone. Dla ułatwienia użytkownikom udostępniane są pełne strony gazetowe wraz z podziałem na grzbiety.

Aplikacja oferuje dostęp do pełnych wydań DGP od czerwca 2012 roku, podział na grzbiety zgodnie z formułą gazety, możliwość łatwego wysyłania e-maili z wybranymi artykułami, możliwość skalowania stron i regulacji rozmiaru czcionek, możliwość archiwizacji wydań, osobiste konto użytkownika, wyszukiwarkę oraz możliwość dodania artykułu do ulubionych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.