Prawdziwy cyfrowy portfel startuje w Polsce

Technologia NFC od 29 października w T-Mobile
Prawdziwy cyfrowy portfel startuje w Polsce

Technologia NFC od 29 października w T-Mobile

W poniedziałek pisaliśmy o tym, że w listopadzie ruszą w Polsce płatności realizowane telefonem wyposażonym w NFC, obsługiwane przez Orange i mBank. Dziś T-Mobile wraz z pięcioma bankami pokazał znacznie bardziej rozbudowany produkt, jakim jest cyfrowy portfel. MyWallet, bo tak nazywa się ten produkt, mimo że zadebiutowała jako drugi na rynku to zacznie działać jeszcze w październiku. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie komercyjnie wdrażane w Europie. Pozwala ono zintegrować w telefonie komórkowym w pełni funkcjonalne karty debetowe i kredytowe, a także inne usługi (na razi jest to system informacyjny Tatrzańskiego Parku Narodowego wykorzystujący NFC, ale już niebawem powinniśmy się spodziewać obsługi opłat za komunikację miejską). Od początku prac nad wdrożeniem systemu płatności w technologii NFC partnerem PTC jest MasterCard, dostarczający rozwiązania niezbędne do realizacji płatności mobilnych – analogicznie jak ma to miejsce w przypadku transakcji tradycyjnymi bądź zbliżeniowymi kartami płatniczymi.

Jako pierwsi z usług będą mogli skorzystać klienci T-Mobile i dwóch banków, partnerów projektu: Polbanku, który swoją ofertę uruchomi od 29 października, i mBanku, który rozpocznie świadczenie usług w tym zakresie na początku listopada br. Oferta jest skierowana zarówno do obecnych jak i nowych klientów obu banków i T-Mobile. Do końca roku analogiczne usługi udostępnią Citi Handlowy, Getin Bank i Bank Millenium.

Usługa MyWallet będzie dostępna bezpłatnie we wszystkich planach taryfowych oferowanych przez T-Mobile, także w najniższych abonamentach. Korzystanie z MyWallet będzie możliwe tylko ze specjalną kartą SIM oraz telefonem certyfikowanym do bezpiecznego korzystania z technologii NFC (pełna lista certyfikowanych urządzeń znajduje się tutaj) . T-Mobile będzie oferował bezpłatną wymianę karty SIM wszystkim klientom, którzy podpiszą umowę lub aneks do umowy wybierając telefon NFC i usługę MyWallet.

Przez pierwsze dwa lata użytkowania korzystanie z MyWallet będzie bezpłatne, po tym okresie opłata wyniesie 2 zł miesięcznie.