Battlefield 1942 za darmo od EA

Z okazji dziesięciolecia serii Battlefield, EA udostępniło za darmo pierwszą grę z serii - Battlefielda 1942.

Gra dostępna jest w sekcji wersji demonstracyjnych na Origin. Nie jest to ani remake, ani odświeżona wersja. Nie posiada również dodatków wydanych w 2003 roku. Co ciekawe:

gra ma tryb multiplayer przystosowany do gry jedynie z innymi posiadaczami darmowej wersji. Jeśli masz płytki z Battlefieldem 1942, to nie zagrasz z osobami, którzy za darmo pobiorą grę z Origin

, mimo że EA twierdzi, że i nie ma różnicy między obiema wersjami.

Battlefield 1942

po premierze w 2002 roku błyskawicznie zdobył popularność, szczególnie w multiplayerze, do którego został stworzony. Gra robiła pieronujące wrażenie jeśli chodzi o jakość oprawy graficznej, co z resztą serii Battlefield zostało do dnia dzisiejszego – Battlefield 3 również wygląda znakomicie.

Battlefield 1942 przenosi nas do czasów II wojny światowej i stara się odtworzyć mapy nawiązujące do bitwy o Kursk, oblężenia Stalingradu, rajdu na Berlin, ofensywy w Ardenach czy lądowania na plaży Omaha. Rozgrywkę można prowadzić z poziomu kilku klas oraz kierować różnymi pojazdami. Słowem – rdzeń zabawy jest taki sam, jak w najnowszym BF-ie, z tym że otoczka technologiczna jest starsza o 10 lat.

0
Źródło: Gambler
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.