Google zniszczy świat, ale nie mówcie o tym nikomu

Google to przede wszystkim najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, więc sympatyczni szefowie – Larry Page i Sergey Brin – wiedzą absolutnie wszystko czym interesują się internauci.
Zawartość merytoryczna publikacji została skonsultowana ze specjalistami wysokiej klasy.
Zawartość merytoryczna publikacji została skonsultowana ze specjalistami wysokiej klasy.

Większość użytkowników ma też konta e-mail, a Gmail stał się w tym miesiącu najpopularniejszą na świecie usługą pocztową. To oznacza, że czytają nasze wiadomości. Do tego wyszukiwarka jest powiązana z kontem e-mail. Znają twoje imię i nazwisko, mogą więc w prosty sposób sprawdzić czego szukałeś wczoraj w godzinach wieczornych – nawet gdy tobie udało się już o tym zapomnieć.

Zawartość merytoryczna publikacji została skonsultowana ze specjalistami wysokiej klasy.

Zawartość merytoryczna publikacji została skonsultowana ze specjalistami wysokiej klasy.

Ponadto budują samochody, które już teraz całkiem legalnie jeżdżą po Kaliforni. Te samochody na pewno odniosą sukces, bo będzie można nimi wracać w stanie, w którym nie wolno kierować zwykłym samochodem. A przy okazji Google będzie wiedział kiedy i gdzie pijesz.

Gdy tylko dotrzesz do domu i będziesz w stanie skorzystać z Internetu – zrobisz to za pomocą smartfona Nexusa 4. Dlaczego? Bo nie ma tańszego smartfona o takich możliwościach. Właśnie dlatego ludzie szybko zapomną o czymś takim jak Lumia 820, Lumia 920, czy iPhone 5. Nie są to drobne różnice w cenie – Nexus 4 jest po prostu 2x tańszy od Lumii, czy Apple o bardzo zbliżonych możliwościach.

Ceny Nexusa 4 startują od 299 Euro, czyli ok. 1250 zł. Kończą się na 349 Euro – 1460 zł. Nokia Lumia 820 o znacznie gorszych parametrach kosztuje ok. 2090 zł, a model 920 – 2710 zł. W przypadku iPhone ceny są jeszcze wyższe – od 2130 do 2800 zł. Efekty działania takiej polityki cenowej zobaczyliśmy już wczoraj. Podczas premiery zapasy Nexusa 4 wyczerpały się w ciągu 15 minut (wersja 16 GB). Edycja 8 GB potrzebowała do tego całych 30 minut.

Reasumując – Google już teraz wie o tobie więcej, niż najbliższa rodzina. Niedługo Larry i Sergey będą wiedzieli jeszcze więcej, bo nie znajdziesz żadnego racjonalnego powodu, aby kupić inny smartfon niż ten z logo Google.

Nie odpuścisz też samochodu Google. Choć to Prius z garnkiem na dachu i ciężko jest o coś brzydszego, myśl o podróżowaniu w stanie nietrzeźwym szybko złamie twoją silną wolę. Google wie o nas bardzo dużo, a będzie wiedzieć jeszcze więcej – firma znalazła sposób, który powoduje że sami tego chcemy.

Mamy więc wiele racjonalnych powodów, aby sądzić że Google już wkrótce skonstruuje olbrzymie mechatrony, które doprowadzą do ostatecznej zagłady tego świata. I będzie to również twoja i moja zasługa, gdyż właśnie oddalam się aby kupić smartfon z logiem Nexus.