iPad mini rozebrany na części, wykazuje podobieństwa do iPoda touch

Pierwszym spostrzeżeniem, tuż po rozebraniu iPada mini z obudowy, jest to, że wiele komponentów jest naprawdę ‘mini”, wliczając w to baterię i śrubki. Żeby jednak dostać się do wnętrza tabletu, specjaliści z iFixit musieli odkręcić bardzo dużo śrubek i usunąć bardzo dużą liczbę metalowych płytek – jak zauważają badacze, taki sposób budowy urządzenia przypomina inny gadżet Apple’a, iPoda touch. Zupełnie inaczej jest jednak zamontowana bateria w obu urządzeniach.
iPad mini rozebrany na części, wykazuje podobieństwa do iPoda touch
iPad mini rozebrany na części

iPad mini rozebrany na części (fot. iFixit)

Z innych ciekawostek okazuje się, że śrubki w iPadzie mini są jeszcze mniejsze, niż te w iPhone’ie 5, a tablet został wyposażony w głośniki stereo, chociaż najnowsza wersja jego brata iPada Retiny, wciąż posiada dźwięk mono.

Złącze Lightning w iPadzie mini, w odróżnieniu od większego iPada, zostało wlutowane w płytę główną i jego naprawa może być o wiele bardziej kosztowna, twierdzi iFixit. Głównymi dostawcami komponentów do iPada mini są Samsung (m.in. wyświetlacz), Broadcom i Hynix.

Według klasyfikacji iFixit, iPad mini jest niezwykle trudny w naprawie – przyznano mu notę 2 w skali od 1 do 10 (1 – najtrudniej, 10 – najłatwiej).

Więcej:Appletablety