Kadra Polski wylatuje do Chin na światowe finały zawodów World Cyber Games 2012

Już w najbliższą środę najlepsi polscy gracze staną do e-sportowej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Do Chin przyjedzie 500 graczy z 40 krajów, a rozgrywki będzie śledzić ponad 9,5 miliona widzów. Polacy będą rywalizować z czołówką profesjonalnych graczy z całego świata w 4 oficjalnych grach WCG 2012: FIFA 2012, StarCraft II, Warcraft III oraz World of Tanks.
Kadra Polski wylatuje do Chin na światowe finały zawodów World Cyber Games 2012
World Cyber Games 2012

World Cyber Games 2012

Wszyscy zawodnicy przygotowania do turnieju rozpoczęli w zasadzie od razu po polskich eliminacjach, które odbyły się 6 października w Warszawie.

“Trenuję dość intensywnie, minimum 5 meczów dziennie z moimi sparingpartnerami z Ukrainy i Włoch. Są to moje standardowe treningi przed każdym ważnym turniejem, przed WCG tym bardziej. Mam nadzieję, że ciężka praca przyniesie efekty w postaci bardzo dobrej postawy w Chinach” – mówi Bartosz Tritt, zwycięzca polskich eliminacji w FIFA 2012.

Podczas WCG 2012 nie zabraknie również jednej z najpopularniejszych gier typu RTS, czyli StarCraft 2.

“Przygotowania do WCG 2012 ze względu na prestiż turnieju są dla mnie czymś specjalnym, dlatego staram się grać jak najwięcej. Zebrałem oczywiście kolekcję powtórek moich potencjalnych przeciwników i mam zamiar przestudiować ich taktykę, aby znaleźć najsłabsze punkty. Myślę, że intensywność, z jaką się przygotowywałem do zawodów, pozwoli na osiągnięcie jak najlepszego wyniku i uda mi się powalczyć o jak najlepsze miejsce w Chinach” – mówi Rafał Kontowicz, który będzie reprezentować nasz kraj w grze StarCraft.

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG jest prowadzone przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku.

Więcej:e-sport