Najlepsze aplikacje dla Windows 8. Rozdział czwarty.

Sprawdzamy najlepsze aplikacje dla nowego systemu Microsoftu.

Repozytorium aplikacji nie jest niczym nowym. Microsoft, na dobrą sprawę, jako ostatni wdrożył ten pomysł do swojego systemu. Lepiej późno, niż wcale. Zwłaszcza, że wykonanie jest bardzo dobre. Ale czy można znaleźć tam coś interesującego? Wyruszamy na łowy!

Fun App

Fun App
Fun App

Fun App to aplikacja, dzięki której będziesz mógł lub mogła w wygodny, przyjemny sposób obejrzeć popularne stacje prezentujące przeróżne gatunki mizyczne – pop/ dance (4fun.tv), rock (R) oraz disco polo/ eurodance (TV.DISCO). Największe hity, najświeższe newsy ze świata show biznesu, wywiady z gwiazdami, a także wiele zabaw i konkursów interaktywnych z atrakcyjnymi nagrodami. Fun App to także ramówka kanałów 4fun.tv/ TV.DISCO i R na żywo, możliwość sprawdzenia jaki utwór emitowany jest w danej chwili na antenie czy jaki będzie za chwilę. Aplikacja ułatwia wyszukiwanie wszelkich informacji związanych z naszymi stacjami. Dzięki niej znajdziesz opisy programów, a także informacje o weekendach specjalnych czy najnowszych notowaniach list przebojów, dowiesz się jakim imprezom lub wydarzeniom powyższa telewizja patronuje, a także w jakich konkursach możesz wziąć udział.

Endomondo

Endomondo
Endomondo

Osoby preferujące aktywny tryb życia, ale którym też nowoczesne gadżety nie są obce, z całą pewnością znają aplikację treningową Endomondo. Jej edycja dla Windows 8 pozwala na przegląd twoich aktywności sportowych, przy których wykorzystana była smartfonowa aplikacja. Program oferuje wyświetlenie kalendarza z podsumowaniem twoich ćwiczeń, wszystkie twoje treningi zaznaczone na mapie, rekordy i przegląd tego, co robią twoi znajomi.

tvn player

tvn player
tvn player

tvn player jest platformą wideo na żądanie należącą do popularnej stacji telewizyjnej. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mają dostęp do bardzo bogatej biblioteki seriali, show i programów emitowanych na głównej antenie stacji TVN oraz w kanałach tematycznych. tvn player to także możliwość przedpremierowego oglądania wielu popularnych produkcji antenowych. Jest, niestety, jedno ograniczenie: z aplikacji można korzystać jedynie na terytorium Polski (twoje IP musi być rozpoznawane jako polskie).

StumbleUpon

StumbleUpon
StumbleUpon

To jeden z moich faworytów na Windows Store. Uwielbiam tę usługę, a aplikacja dla Windows 8 powoduje, że korzystanie z niej jest, najzwyczajniej w świecie, dużo wygodniejsze. StumbleUpon to serwis społecznościowy z milionami aktywnych członków, którzy nawzajem poleca sobie witryny internetowe. Wystarczy, że założysz profil a następnie określisz, jakie dziedziny cię interesują (motoryzacja, humor, komputery, filmy, fotografia, i tak dalej). Następnie aplikacja losuje ci najwyżej oceniane witryny. Każde kliknięcie „Stumble” to nowa witryna na ekranie. Sam(a) też możesz głosować, dając wylosowanej stronie pozytywną lub negatywną ocenę. Idealne na nudę!

Top Gear News

Top Gear News
Top Gear News

Kochasz piękne samochody? To znasz z całą pewnością taki tytuł, jak Top Gear. Ucieszy cię więc również wiadomość, że BBC opracował aplikację dla Windows 8, dedykowaną temu kultowemu programowi. Znajdziesz w niej wszystko, czego ci tylko potrzeba. Czyli najnowsze wieści ze świata czterech kółek, nagrania wideo z testów najlepszych samochodów i, rzecz jasna, legendarne już felietony członków redakcji. A wszystko to za darmochę!