Najlepsze aplikacje dla Windows 8. Rozdział drugi.

W końcu jest! A wraz z nim zupełnie nowy model aplikacji i ich dystrybucji. Repozytorium oprogramowania to nowość w świecie Windows, a ja, co tydzień, będę starał się z niego wyławiać najsmaczniejsze kąski.

Repozytorium aplikacji nie jest niczym nowym. Microsoft, na dobrą sprawę, jako ostatni wdrożył ten pomysł do swojego systemu. Lepiej późno, niż wcale. Zwłaszcza, że wykonanie jest bardzo dobre. Ale czy można znaleźć tam coś interesującego? Wyruszamy na łowy!

IRC Explorer

IRC Explorer

IRC Explorer

IRC, mimo przepowiedni wszystkich „znawców”, umrzeć coś nie może i nie chce. Rzecz jasna, jego popularność spadła dramatycznie, ale na wybranych serwerach i kanałach nie można narzekać na pustki. Najlepszym klientem, dostępnym obecnie na Windows Store, jest zdecydowanie IRC Explorer. Zapewnia on wszystkie podstawowe funkcje konfiguracyjne. Zaawansowani użytkownicy mogą narzekać na brak obsługi skryptów, ale to właściwie jedyna wada tego znakomitego programu. Jest on również świetnie zaprojektowany w trybie przypięcia do boku ekranu. Dzięki agentowi, potrafi działać w tle nawet po zamknięciu samej aplikacji, dzięki czemu nie przegapimy rozmów odbywających się podczas naszej nieobecności.

Board Express Pro

Board Express Pro

Board Express Pro

Fora internetowe to kolejny „klasyk”, który również uparcie nie chce się poddać dominacji mediów społecznościowych. Znaczna część z nich posiada obsługę wtyczki Tapatalk, pozwalającej na pominięcie przeglądarki internetowej i załadowanie forum w lekkiej i przyjaznej dla użytkownika formie. Board Express Pro to najlepszy klient Tapatalk, jaki znajdziemy dla Windows 8. Pozwala on na przeglądanie wielu forów w wygodny sposób. Ma też wiele możliwości konfiguracyjnych, dzięki czemu możemy zdecydować jak fora, wątki i tematy będą prezentowane, w jakiej formie, i tak dalej. A wszystko to w bardzo wygodnym interfejsie.

Lyrics

Lyrics

Lyrics

Większość odtwarzaczy muzycznych, niestety, nie pozwala nam na wyświetlenie tekstu śpiewanego lub rapowanego przez danego wykonawcę. Lyrics, jak sama nazwa wskazuje, służy właśnie do tego. To bardzo prosty odtwarzacz muzyczny, którego największą zaletą jest właśnie owo wyświetlanie tekstu do aktualnie odtwarzanego utworu. Oprócz tego, aplikacja znajduje teledysk, jeżeli takowy istnieje do tego kawałka, na YouTube, a także umożliwia zakup odsłuchiwanego utworu lub całej płyty.

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wyborcza dla Win8

Gazeta Wyborcza dla Win8

Nie masz czasu pójść do kiosku? Nie szkodzi. Agora przygotowała oficjalny czytnik swojego najważniejszego dziennika. Co bardzo ciekawie, wszystkie wydania Wyborczej, jak i sama aplikacja, są za darmo. Mamy więc całość w wygodnej do czytania formie, zarówno na tablecie, jak i laptopie. Poszczególne strony nie są prostymi skanami dziennika, ale ilustrowanym tekstem, więc z czytelnością tekstu nie ma najmniejszego problemu.

Pulse News

Pulse News

Pulse News

Wszyscy wiemy, że CHIP.pl oferuje najciekawsze informacje z całego świata na temat elektroniki użytkowej. Ale nie on jeden, na dodatek wielu z was zapewne interesują inne dziedziny, jak moda, motoryzacja, czy podróże. Pulse prezentuje najnowsze informacje z całego świata w niesamowicie przyjaznej i miłej dla oka formie. Źródła informacji możemy konfigurować względnie dowolnie, ich istotność i sposób wyświetlania na ekranie. Pulse News to zdecydowanie jedna z najładniejszych internetowych gazet z dynamicznie dobieranymi treściami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.