Polkomtel cały czas najbardziej rentownym operatorem w Polsce

EBITDA Polkomtelu jest cały czas najwyższa w porównaniu do wyników wypracowanych przez pozostałych operatorów telefonii mobilnej. W III kwartale br. wyniosła 721 mln zł, a łącznie za trzy kwartały to 2.172,9 mln zł. Operator ma także wysoki wskaźnik ARPU (39,5 zł). Plus od wielu miesięcy szczyci się też niezagrożoną pozycją lidera w grupie najbardziej wartościowych, a zarazem lojalnych, klientów kontraktowych. Udziały w tej kategorii spółka szacuje na ok. 30%.
Polkomtel cały czas najbardziej rentownym operatorem w Polsce
Mają się z czego cieszyć...

Mają się z czego cieszyć…

Wyniki Polkomtel Sp. z o.o. za trzeci kwartał 2012 r:

Wyniki finansowe w mln PLN

(wg MSR)

III Q 2011

III Q 2012

Przychody ogółem

1.861

1.791,2

EBITDA

749,5

721

EBITDA

jako % przychodów

40,3%

40,3%

W trzecim kwartale 2012 r. w ofertach Plusa wprowadzono wiele nowości. Bardzo wyraźnie widać zmianę jakościową samych ofert i Plus zaczął się pozytywnie wyróżniać się na rynku. W trzecim kwartale Plus wprowadził:

  • nielimitowaną ofertę na rynku prepaid “Nielimitowane SMSy do wszystkich sieci za 5 zł miesięcznie”,
  • do oferty mix – LG L5, pierwszy smartfon z dużym 4- calowym ekranem i androidem 4.0,
  • promocję “najlepsze smartfony w najlepszych cenach”,
  • najatrakcyjniejsze na rynku, od 14,90 zł miesięcznie, abonamenty na najszybszy internet mobilny LTE.

Trzeci kwartał br. to wreszcie testy Internetu LTE z szybkością do 150 Mb/s. Plus jako pierwszy operator na świecie osiągnął w technologii LTE prędkość ponad 150 Mb/s na częstotliwości 1800 Mhz.

“N

ajwyższa na rynku EBITDA oraz bardzo wysoki cash flow pozwalają nam realizować jeden z głównych celów, czyli pozostanie najbardziej rentownym operatorem komórkowym w kraju oraz szybsze oddłużenie spółki. Istotne jest przy tym, że w III kwartale zwiększyliśmy bazę klientów kontraktowych o blisko 19 tysięcy. Rozmawiamy już z bankami o zmniejszeniu naszego zadłużenia i wcześniejszej spłacie 800 milionów złotych, co chcemy zrobić w grudniu tego roku.” — powiedziała Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtel Sp. z o.o. – ”

Jak już zapowiadaliśmy, Plus rozpoczął dużą modernizację sieci. To zadanie na prawie dwa lata, a jego efektem ma być zapewnienie w całym kraju szybkiego internetu w technologii HSPA/HSPA+ oraz najszybszego mobilnego internetu LTE dla 66% populacji Polski

.

Naszą ambicją jest oferowanie Polakom najszybszego internetu mobilnego o największym zasięgu, który będzie mógł skutecznie konkurować z sieciami stacjonarnymi.”

Łącznie w trakcie trzech kwartałów Polkomtel uzyskał 5 357,9 mln zł przychodu, a z usług sieci Plus na koniec września br. korzystało prawie 13 771 tys. klientów.