Wybierz się na safari po najlepszych Start-upach

Uczestnicy podróżowali pomiędzy poszczególnymi firmami wynajętym autokarem. W każdym biurze spotykali jednego z założycieli danego startupu, który opowiadał o początkach firmy, o tym z jakimi problemami mierzyła się po drodze i jak sobie z nimi radziła. Po wycieczce, uczestnicy mieli okazję poznać członków lokalnej społeczności startupowej podczas after party zorganizowanego w popularnej kawiarni Sankt Oberholz.
Wybierz się na safari po najlepszych Start-upach
Dzisiejsi giganci kiedyś też zaczynali

Dzisiejsi giganci kiedyś też zaczynali od zera

Event był sponsorowany przez firmę Fab.

Startup Safary

Po udanej pierwszej edycji w Berlinie, Startup Safary zawita także do innych miast. Na pierwszy ogień idą Kraków, Kolonia, Amsterdam, Warszawa i ponownie Berlin.

Kraków Startup Safary

Krakowska edycja odbędzie się 6 grudnia 2012. Wezmą w niej udział 3 firmy:

Ganymede

– firma tworząca gry, które zostały już przetłumaczone na 37 języków, a grają w nie ludzie już z ponad 197 krajów na całym świecie. Firma dysponuje ponad 70 osobowym zespołem, a z jej produktów każdego dnia korzystają setki tysięcy użytkowników.

DuckieDeck

– platforma oferująca ponad 120 gier online przeznaczonych dla dzieci w wieku 2-5 lat. To nowy projekt zespołu, który wcześniej stworzył serwis ciufcia.pl. Ciufcia.pl oferuje ponad 800 gier edukacyjnych, w które gra obecnie ponad 8 milionów maluchów z całej Europy.

Brainly

– sieć kolektywnej nauki, która pozwala uczyć się od siebie nawzajem, dzielić się wiedzą i tworzyć nowe relacje. Firma, która powstała w 2009 roku obecnie obsługuje 6 stron, które mają już ponad 7 milionów unikalnych użytkowników w 17 krajach.

Wieczorem odbędzie się after party organizowane wspólnie z Hive53, gdzie uczestnicy będą mieli okazję poznać członków krakowskiej społeczności startupowej. Spodziewanych jest ok. 100-150 osób.

Bilety

Bilety na krakowską edycję kosztują 30 euro i uwzględniają przejazd autokarem oraz lunch, na który zaprasza Ganymede. Wstęp na after party jest darmowy, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji. Wszystkie bilety dostępne są na stronie: http://krakowstartupsafary2012.eventbrite.com/