Szybsze pobieranie z Operą Mini na Javę i BlackBerry

Opera przyspiesza nie tylko na najpopularniejszych smartfonach

Nowa Opera Mini tym razem nie na najpopularniejsze smartfony

Nowa Opera Mini tym razem nie na najpopularniejsze smartfony

Opera Mini 7.1 wprowadza nowy, odmieniony menadżer pobrań, który ułatwia użytkownikom pobieranie dokumentów, multimediów i innych treści. Wielu użytkowników mobilnej sieci wie, że połączenie może czasem zawodzić. Czasem rodzi się wrażenie, jakby wszechświat chciał ci coś powiedzieć, kiedy ważna prezentacja o rozmiarze 10 MB przestaje się pobierać po przejściu 9,99 MB tylko dlatego, że twój pociąg wjechał do tunelu i utracił sygnał na parę sekund.

Dzięki Operze Mini 7.1 pobieranie pliku może być wstrzymane, kiedy zniknie połączenie, i ponownie uruchomione, kiedy powróci.

Nowa Opera 7.1 umożliwia jeszcze prostszy dostęp do plików niż wcześniej. Na platformie BlackBerry można teraz mieć dostęp do pliku bezpośrednio z poziomu przeglądarki. W wersji na J2ME użytkownik może zaś wybrać, czy telefon ma otworzyć dany plik np. w odtwarzaczu multimedialnym, czy zachować go i otworzyć później.

Opera Mini działa na ponad 3. tys. różnych modeli telefonów, we wszystkich kategoriach cenowych. Dzięki technologii kompresji przeglądarka może zaoszczędzić czas i wydatki o nawet 90%. Opera Mini jest do pobrania z m.opera.com.