Uroczysta premiera BlackBerry 10 odbędzie się już 30 stycznia!

“Opracowując BlackBerry 10, chcieliśmy stworzyć wyjątkową platformę mobilną, która nieustannie dostosowuje się do potrzeb użytkowników. Nasz zespół nie szczędził starań, by zaoferować użytkownikom innowacyjne funkcje wraz z najwyższej klasy przeglądarką internetową, rozbudowanym ekosystemem aplikacji oraz najnowocześniejszymi aplikacjami multimedialnymi. Wszystkie te zalety połączyliśmy w interfejsie BlackBerry Flow o funkcjonalności niespotykanej w żadnych innych smartfonach dostępnych na rynku” — powiedział Thorsten Heins, prezes i dyrektor naczelny Research In Motion. “Dzięki ścisłej współpracy partnerskiej z operatorami oraz nieustannie rosnącym gronem deweloperów BlackBerry 10 zapewni naszym klientom najwyższej klasy doświadczenie z użytkowania. Cieszymy się, że już niedługo klienci na całym świecie będą mogli korzystać ze smartfonów BlackBerry 10″.
Uroczysta premiera BlackBerry 10 odbędzie się już 30 stycznia!
Już niedługo!

Już niedługo!

Platforma BlackBerry 10 będzie oferowała szeroką gamę najpopularniejszych aplikacji z całego świata i ze wszystkich kategorii, takich jak gry, aplikacje użytkowe, aplikacje społecznościowe, hobby i czas wolny, multimedia i publikowanie, a także aplikacje biznesowe i dedykowane przedsiębiorstwom.

Platforma BlackBerry 10 uzyskała niedawno certyfikat FIPS 140-2, dzięki czemu instytucje rządowe będą mogły wdrażać smartfony BlackBerry 10 oraz rozwiązanie BlackBerry Enterprise Service 10 bezpośrednio po ich wprowadzeniu na rynek. To pierwszy taki przypadek, gdy produkty BlackBerry uzyskały certyfikat FIPS przed premierą. Firma RIM poinformowała także niedawno o tym, że smartfony BlackBerry 10 trafiły do laboratoriów ponad 50 operatorów, a w nadchodzących tygodniach liczba ta ma się znacznie powiększyć.

Spośród znanych już najważniejszych funkcji urządzeń BlackBerry 10 można wymienić:

BlackBerry Flow i BlackBerry Hub

BlackBerry Flow to nowy interfejs użytkownika, który umożliwia płynną nawigację po otwartych aplikacjach oraz centrum BlackBerry Hub. BlackBerry Hub gromadzi wszystkie wiadomości, powiadomienia, kanały informacyjne i pozycje kalendarza. Niezależnie od wykonywanych aktualnie czynności użytkownik może zawsze odsłonić Hub jednym prostym gestem.

Klawiatura BlackBerry

Klawiatura BlackBerry uczy się sposobu pisania użytkownika i dostosowuje się do niego. Dzięki temu można pisać szybciej i precyzyjniej, z czego słyną urządzenia BlackBerry.

BlackBerry Balance

BlackBerry Balance oddziela osobiste aplikacje i informacje od danych służbowych, a do przełączenia trybu osobistego i służbowego wystarczy prosty gest. Profil służbowy jest w pełni zaszyfrowany i bezpieczny. Dzięki temu firmy i instytucje mogą chronić swoje dane i aplikacje, a użytkownicy mogą korzystać z pełni zalet smartfonu do użytku osobistego.