WiMP od dzisiaj w Polsce

Od dziś wielokrotnie nagradzany muzyczny serwis streamingowy WiMP jest dostępny dla wszystkich miłośników muzyki w Polsce w limitowanej, bezpłatnej wersji beta.

WiMP codziennie dostarcza użytkownikom rekomendacje i ciekawostki muzyczne, co ułatwia im odkrywanie nowych muzycznych inspiracji. Lokalna redakcja WiMP-a stale aktualizuje serwis, uzupełniając go o nowości i recenzje utworów znajdujących się w bibliotece WiMP (18 milionów utworów). Teksty okraszone są zdjęciami i dodatkowymi linkami. Pośród innych interesujących dodatków w WiMP użytkownicy odnajdą: WiMP RADIO, wyszukiwarkę playlist, strony poświęcone konkretnym gatunkom, zakładki oraz funkcję umożliwiającą śledzenie aktywności znajomych, którzy również korzystają z serwisu. Jesteśmy naprawdę podekscytowani premierą WiMPa w Polsce. Każdego dnia będę dodawała nowe playlisty i rekomendacje, zaczynając już od Europejskich Targów Muzycznych w Warszawie

„. — mówi Katarzyna Rogalska, Editing Manager WiMP.

Przykładowe funkcje WiMP:

  • WiMP RADIO – dla tych, którzy chcą jedynie wybrać typ muzyki i wcisnąć „Play”! Dostępne kanały to: Pop, Club & Dance, Goldies, Funk & Soul, Alternatywa, Hity lat ’80. Nowe kanały będą dodawane sukcesywnie przez polską redakcję serwisu.
  • Wyszukiwarka playlist oraz strony dedykowane listom różnego typu. Mozna wyszukać listę, której potrzebuje się na konkretną okazję, niezależnie od tego, czy chodzi o ćwiczenia, relaks, czy organizację przyjęcia, albo po prostu o listę przygotowaną przez lokalną redakcję WiMP lub jej gości. Na WiMP można także odnaleźć playlisty udostępniane przez innych użytkowników serwisu.
  • Zakładki do stron, dostępne po lewej stronie menu. Za pomocą jednego kliknięcia można łatwo utworzyć skrót do stron serwisu WiMP na przykład ulubionego gatunku muzycznego, recenzji Rolling Stones, do strony z muzyką z ulubionego festiwalu, list gościnnych redaktorów lub jednego z facebookowych znajomych.
  • Możliwość sprawdzenia, czego słuchają znajomi na WiMP. Po połączeniu serwisu z Facebookiem, na stronie głównej można śledzić ostatnie aktywności znajomych. Istnieje również możliwość śledzenia osób, z którymi nie jesteśmy znajomymi. O tym, jakimi informacjami użytkownicy dzielą się na Facebooku, mogą zadecydować sami.
  • Z WiMPem można także śledzić playlisty przygotowane przez lokalnych redaktorów, znajomych lub innych użytkowników. Klikając na „Śledź tę listę” użytkownik doda wybraną playlistę do ulubionych, dzięki czemu jak tylko zostanie ona zaktualizowana, serwis automatycznie naniesie na nią zmiany.
  • Strony poświęcone konkretnym gatunkom muzycznym, które inspirują, dzięki wielu playlistom, albumom i piosenkom tego samego gatunku, na jednej stronie.

Redakcja WiMPa wybiera także piosenkę i album tygodnia. W tym tygodniu piosenką tygodnia jest „Zostań tak” Mikromusic, a tytuł albumu tygodnia zdobył „The Trip” Smolika.

0
Źródło: WiMP
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.