Windows Phone 7.8 to nie tylko nowy ekran startowy

Windows Phone 7.8 wciąż owiany jest tajemnicą. Microsoft zdradził nam bardzo niewiele, informując, że jedną ze zmian będzie nowy ekran startowy, taki sam, jak w Windows Phone 8, umożliwiający zmianę rozmiaru kafelków. Ale Nokia zdradziła nieco więcej, “gubiąc” w Internecie prezentację zdradzającą część z nowości.
Windows Phone 7.8 to nie tylko nowy ekran startowy
Slajd z prezentacji Nokii, który wyciekł do Internetu

Slajd z prezentacji Nokii, który wyciekł do Internetu

Między innymi, uaktualniony zostanie Internet Explorer. Niestety, nie do wersji dziesiątej, ale sama przeglądarka ma być lepiej zabezpieczona. Dodane też zostaną nowe kolory do personalizacji systemu, dając w sumei dwadzieścia możliwości. Dostaniemy też wbudowany edytor plików MP3, umożliwiający dodawanie niestandardowych dzwonków w banalny sposób.

Dojdzie też funkcja znana z Windows Phone 8: otwarte API ekranu blokady, co pozwoli aplikacjom na wyświetlanie na nim ilustrowanych informacji zamiast tapety.

Nokia przygotuje też własne aplikacje, które będą dostępne dla smartfonów Lumia, które zostaną zaktualizowane do Windows Phone 7.8. Należą do nich usprawniony Transfer Kontaktów a także możliwość wysyłania plików przez Bluetooth.

Inne nowe funkcje Windows Phone 7.8 na razie nie są znane.