18 najlepszych filmów o końcu świata

Bez względu na to, czy stopią się wszystkie lodowce, czy czeka nas inwazja zombie, czy zaatakują nas kosmici, czy też uderzy w nas asteroida, zostało nam niewiele czasu.

Dziś 21 grudnia 2012 roku. Dziś koniec świata. Warto więc odświeżyć swój zbiór filmów katastroficznych, traktujących tematykę apokalipsy bardziej, lub nieco mniej poważnie. Przedstawiamy wam subiektywny ranking najlepszych filmów z armagedonem w roli głównej, w sam raz na dzisiejszy wieczór.

18. Melancholia

Gwiazdorska obsada, romans, powszechna niepewność i zbliżająca się do Ziemi planeta Melancholia, która tylko pozornie gra w tym filmie rolę drugoplanową. DVD »

17. Contagion – Epidemia Strachu

Śmiertelny wirus atakuje Ziemię, rozprzestrzeniając się drogą powietrzną, ale ludzi zabija także strach i panika przed epidemią. Czy naukowcom uda się wynaleźć antidotum? DVD »

16. Wojna światów

Inwazja kosmitów to jeden z najpopularniejszych sposobów zakończenia ludzkiej męki na tym świecie. Tym razem jednak w wykonaniu samego Stevena Spielberga! DVD »

15. Terminator 3: Bunt maszyn

Legendarny gubernator Kalifornii powraca w roli T-800, by chronić Johna Connora – przyszłego przywódcę ludzkiego ruchu oporu przeciwko wysyłanym przez Skynet maszynom, dążącym do zagłady ludzkości. DVD »

14. Zapowiedź

Nostradamus w postaci małej dziewczynki zapisuje cyfry i liczby, które podpowiedziały jej tajemnicze głosy. 50 lat później okazuje się, iż to daty i liczby ofiar największych kataklizmów w ciągu minionego półwiecza. Na kartce papieru napisano zapowiedź jeszcze trzech katastrof… DVD »

13. Księga ocalenia

Denzel Washington strzeże jedynego ocalałego po nuklearnej wojnie egzemplarza Biblii – księgi, która może ocalić całą ludzkość. Pomaga mu piękna Mila Kunis. DVD »

12. Resident Evil

Jak wiemy, apokalipsa zimbie to najbardziej prawdopodobny scenariusz końca naszego świata. Dlatego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu losów uroczej Alice. DVD »

11. Świt żywych trupów (1978)

Kolejna opowieść o krwiożerczych zombie, które opanowały świat. Garstka ludzi próbuje przeżyć inwazję, chroniąc się w centrum handlowym. Prosta fabuła, ale jeden z najlepszych filmów o zombie w historii.

10. Ludzkie dzieci

Utrata zdolności do reprodukcji to dość oryginalna wizja uśmiercenia ludzkości, zaprezentowana nam przez Alfonso Cuaróna. Clive Owen będzie ochraniać kobietę, której jako jedynej na świecie od 18 lat udało się zajść w ciążę.

9. W stronę słońca

W roku 2057 nagle zaczyna gasnąć słońce, co w oczywisty sposób zagraża ludzkości. W swojej misji, dziewiątka bohaterów ma zbombardować słońce, by znów zaczęło świecić. Uwaga, bezprecedensowe zakończenie.

8. Pojutrze

Już dziś, nawet w Polsce, można odczuć anomalia pogodowe. Dość wiarygodna zatem staje się wizja w filmie Pojutrze, w której zmiany pogodowe poprowadzą do stopienia się lodowców, zakłócenia stabilizujących klimat prądów morskich, powstania gigantycznych tornad, a ostatecznie pokrycie północnej półkuli grubą warstwą lodu. DVD »

7. Matrix

Jeśli nie wiadomo, który świat jest prawdziwy, jedyne co musisz zrobić, to zdecydować którą pigułkę połknąć. W trylogii braci Wachowskich, wybraniec Neo musi powstrzymać maszyny i ocalić ostatni bastion ludzkości – Syjon. DVD »

6. 2012

Nakręcony z ogromnym rozmachem, film Rolanda Emmericha zaskakuje przede wszystkim efektami specjalnymi i… niezbyt realną fabułą. Współczesna opowieść o potopie i arce Noego.

5. Jestem legendą

Will Smith stawia czoło nie tylko zombie, w które ludzi zamienił tajemniczy wirus, ale również samotności. Grany przez niego dr Robert Neville usiłuje wynaleźć antidotum, które pozwoli zahamować, a nawet odwrócić skutki wszech obecnej mutacji. DVD »

4. 12 małp

Lata 90., Bruce Willis w najlepszej formie, podróż w czasie i próba uratowania ludzkości przed śmiercionośnym wirusem. Czy trzeba pisać więcej? DVD »

3. Armageddon

Do Ziemi zbliża się potężna asteroida. Naukowcy z NASA postanawiają powierzyć losy ludzkości ekipie wiertniczej, która wraz z astronautami wybierze się w ekspedycję na planetoidę, by zdetonować w jej wnętrzu ładunek jądrowy. Gwiazdorska obsada, szczypta humoru, morze wylanych łez i happy end – gwarantowane. DVD »

2. Dzień zagłady

To również opowieść o zbliżającej się do Ziemi komecie, jednak w o wiele bardziej realistycznym ujęciu, niż powyższa produkcja. Tu także możemy liczyć na gwiazdorską obsadę, niebanalny scenariusz, znakomite efekty specjalne i tylko częściowy happy end.

1. Dzień Niepodległości

Jeśli nie apokalipsa zombie, to dość oczywistym jest, że życie na naszej planecie zakończy inwazja kosmitów. Udowodni to nam amerykańska superprodukcja pod okiem Rolanda Emmericha. Wielowątkowość i nieprawdopodobny klimat tego filmu sprawił, iż znalazł się on na pierwszym miejscu tego rankingu. DVD »

Jeśli nie zgadzacie się z kolejnością lub uważacie, że o jakimś filmie zapomniałem, nie krępujcie się – komentarze są do waszej dyspozycji!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.