Aplikacje Androida na komputerze – to możliwe!

Firma AMD we współpracy z BlueStacks uruchomiła serwis AMD AppZone, tj. największą kolekcję aplikacji systemu Android, które mogą być uruchamiane na komputerach z systemem Windows. Zbudowany w oparciu o technologię BlueStacks serwis AMD AppZone to setki tysięcy aplikacji dla następnej generacji laptopów, tabletów i komputerów typu "wszystko w jednym" wyposażonych w sprzęt AMD.

Liczba aplikacji dostępnych za pomocą serwisu jest zdecydowanie większa niż na innych tego typu platformach dla PC takich, jak Intel AppUp czy Windows 8 App Store. AMD AppZone jest także dostępny dla ogromnej liczby komputerów AMD z zainstalowanym systemem Windows 7. Współpraca z BlueStacks wraz z optymalizacją dla technologii procesorów APU i kart graficznych firmy AMD daje znacznie większe możliwości komputerom przy korzystaniu z serwisu AppZone niż w przypadku innych, jak choćby AppUp.

Serwis AMD AppZonne jest już dostępny i użytkownicy mogą z niego bezpośrednio skorzystać na stronie internetowej www.AMD.com/appzone. Można tam przeglądać aplikacje i bezpłatnie je pobierać. Firmy AMD i BlueStacks pracują także z wiodącymi producentami sprzętu nad preinstalowaniem AppZone oraz popularnych aplikacji Android na nowych komputerach. Aplikacje są dostępne w wielu językach, a w tym polskim, angielskim, niemieckim, koreańskim, chińskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i portugalskim. Występują także w wielu kategoriach takich, jak gry, informacje, muzyka, biznes, edukacja, zakupy i portale społecznościowe.

Istnieje wiele problemów z uruchomieniem aplikacji, które były pierwotnie zaprojektowane dla telefonów lub tabletów, na komputerach wyposażonych zazwyczaj w większy ekran o wyższej rozdzielczości. Aby rozwiązać ten problem, BlueStacks zaprojektował i zoptymalizował program pod kątem kart graficznych AMD Radeon, a w szczególności sterowników OpenGL procesorów APU i kart graficznych, co z kolei umożliwia im wygodne działanie na „dużym ekranie”. Dodatkowo aplikacje te są zintegrowane z serwisem AppZone, sklepem internetowym z aplikacjami akclerowanymi technologią AMD.

Istnieją dwa sposoby, aby uzyskać program. Możesz pobrać go bezpośrednio lub ściągnąć jedną z aplikacji, która przy okazji automatycznie go zainstaluje. Gdy zostanie już zainstalowany, będziesz mógł kliknąć w ikonę strony domowej by wyświetlić ekran główny programu. Z tego miejsca wyszukiwanie i odkrywanie nowych aplikacji stanie się banalnie proste. Możesz użyć górnych przycisków w celu przejrzenia rekomendowanych aplikacji, używać przycisku wyszukiwania, aby znaleźć aplikacje w różnych sklepach lub po prostu kliknąć w jedną z propozycji przygotowanych na podstawie poprzednich pobrań po prawej stronie ekranu.

Jedną z wydajnych funkcji technologii BlueStacks jest usługa Cloud Connect umożliwiająca synchronizację aplikacji i wiadomości SMS z systemem Android. Aby ją zainstalować, kliknij przycisk „ustawienia”, następnie Cloud Connect i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Będziesz również potrzebował pobrać aplikację BlueStack Cloud Connect na swoje urządzenie z systemem Android.

Uruchomienie zainstalowanych aplikacji jest łatwe. Możesz uruchomić program i aplikacje z menu start lub jeszcze prościej – klikając w przycisk biblioteki „Aplikacji”, który zawiera skróty do wszystkich pobranych aplikacji.

Technologia BlueStacks nabrała rozpędu i od momentu uruchomienia wersji alpha pod koniec ubiegłego roku wypracowała miliony pobrań i ponad milion fanów na Facebooku.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.