AutoMapa Europe dla Androida dostępna w Google Play

Najnowsze mapy 44 krajów Europy, najświeższe dane mapowe Polski uwzględniające ostatnie zmiany w infrastrukturze drogowej, miliony Użytecznych Punktów (POI) w całej Europie i możliwość korzystania w jednej aplikacji zarówno z map Polski jak i Europy.

AutoMapa Europe dla Androida dostępna w Google Play

AutoMapa Europe dla Androida dostępna w Google Play

AutoMapa Europe dla Androida to połączenie zalet i danych mapowych znanych z AutoMapy Polska opracowanych przez Geosystems z najnowszymi mapami Europy w specyfikacji Q3 2012 dostarczonymi przez firmę NAVTEQ mających reputację najlepszych i najbardziej kompletnych na rynku nawigacji.

AutoMapa Europe dla Androida jest połączeniem map w technologii off-line i danych drogowych dostępnych on-line. Mapy dostępne są zawsze. Również wtedy gdy nie ma zasięgu ani GSM ani Wi-Fi. Dlatego bez obaw o koszty można korzystać z niej w całej Europie. Wyszukiwanie miejsc docelowych i nawigacja w Europie nie wymaga przełączania map – są one połączone w jedną spójną całość. W Polsce, posiadając dostęp do sieci, wykorzystując technologię LiveDrive! kierowcy, oprócz nawigacji z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i korków, korzystają z mechanizmów pozwalających na automatyczną zmianę kierunkowości ulic czy ich czasowe zamykanie i otwieranie.

AutoMapa Europe dla Androida to również, znane polskim użytkownikom, wizualizacje budynków 3D w tysiącach polskich i europejskich miast, Asystent Pasa Ruchu prowadzący przez najtrudniejsze europejskie skrzyżowania i posiadająca miliony pozycji baza Użytecznych Punktów (POI), która pozwoli na nawigację nawet bez wiedzy o dokładnym adresie miejsca, do którego podróżujemy.

AutoMapa Europe dla Androida dostępna w ramach tej samej aplikacji, na której bazuje AutoMapa Polska. Dotychczasowi użytkownicy nie muszą pobierać dodatkowego oprogramowania, a wraz z najnowszą aktualizacją AutoMapy oznaczonej numerem 1.4.2 dostępnej już w Google Play otrzymają możliwość zakupu licencji map Europy.Po wygaśnięciu subskrypcji, użytkownicy nadal mogą korzystać z przeglądarki mapy oraz bazy milionów Użytecznych Punktów (POI)

Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży map Europy, użytkownicy AutoMapy otrzymali również aktualizację map Polski. Nowe mapy są datowane na październik 2012 roku i wraz z danymi systemu LiveDrive! pozwalają na wyznaczanie tras z uwzględnieniem rzeczywistej sytuacji na drogach – w tym utrudnień takich jak korki czy remonty. Pełną wizualizację natężenia ruchu drogowego oraz jego prognozy sprawdzić można w serwisie lokalizacyjnym Targeo.pl, który również wykorzystuje najnowsze dane mapowe AutoMapy w wersji 1210.

Mapy wykorzystywane w AutoMapie i serwisie Targeo.pl obejmują m.in 100% dróg prowadzących do miejsc zamieszkania, ponad 664 tys dróg wszystkich kategorii, ponad 644 tys Użytecznych Punktów (POI) a także ponad 3,1 mln kształtów budynków z przypisanymi do nich adresami punktowymi. Uwzględniają one m.in szereg aktualizacji na trasie S7 do Gdańska jak również udostępnioną obwodnicę Olsztynka. Kierowcy otrzymują także do dyspozycji trasę S8 pomiędzy Rawą Mazowiecką a Piotrkowem Trybunalskim. W związku z przebudową ulicy Struga w Szczecinie, w mapach zostały uwzględnione wszystkie objazdy oraz jej docelowy przebieg. Udostępniono również kolejny odcinek śródmiejskiej obwodnicy oraz Trasy Północnej. Tradycyjnie już, w nowych mapach opracowano i przygotowano do uruchomienia poprzez technologię LiveDrive! nowe odcinki dróg, które pojawią się w AutoMapie i Targeo.pl w momencie zakończenia konkretnej inwestycji drogowej. Do takiego uruchomienia przygotowane są m.in odcinek A4 Szarów-Brzesko, obwodnice Jastrzębia Zdroju, Jędrzejowa, Starego i Nowego Kisielina (DW 282) oraz obwodnica śródmiejska Chrzanowa.

Użytkownicy AutoMapy dla systemu Android mogą pobrać najnowszą wersję aplikacji oznaczoną symbolem 1.4.2 bezpośrednio z Google Play.