Mailbox, klient poczty następnej generacji dla iPhone

Ponadto twierdzi, że “Większość z nas używa e-maila na swoim telefonie i większość tego nienawidzi”. Dodaje, że “E-mail był zaprojektowany 30 lat temu, kiedy komputery były przyczepione do biurek”.
Mailbox, klient poczty następnej generacji dla iPhone

Na pierwszy rzut oka Mailbox to zwykły klient poczty. Widać jednak inspiracje inną popularną aplikacją dla iPhone – Sparrow. Została ona jednak przejęta przez Google i jej rozwój stoi pod znakiem zapytania. Mailbox czerpie też garściami z programu tworzenia list to-do bazującego na gestach swipe – Clear.

Jak działa Mailbox? Gdy dostaniemy nową wiadomość możemy wykonać gest swipe w prawo – w ten sposób zostanie ona zarchiwizowana. Ta sama czynność w lewo – zostanie dodana do listy na później. Gdy dodatkowo przytrzymamy palec na wiadomości, ta zostanie usunięta lub pojawi się menu z wyborem etykiety.

Co ciekawe aplikacja działa podobnie do Opery Mini. Jak twierdzi Gentry Underwood “IMAP jest bardzo powolny i niewygodny, dlatego zbudowaliśmy własny system komunikacji (…) Sprawdzamy twoją pocztę w chmurze, kompresujemy ją i formatujemy dla twojego telefonu, dzięki temu wiadomość jest gotowa już gdy uruchamiasz aplikację”. Więcej: www.mailboxapp.com.