Mailbox, klient poczty następnej generacji dla iPhone

Tak przynajmniej twierdzi szef firmy Orchestra, Gentry Underwood. Mailbox jest w założeniu połączeniem e-maila z listą zadań to-do, ale w nienarzucający się sposób.

Ponadto twierdzi, że „Większość z nas używa e-maila na swoim telefonie i większość tego nienawidzi”. Dodaje, że „E-mail był zaprojektowany 30 lat temu, kiedy komputery były przyczepione do biurek”.

Na pierwszy rzut oka Mailbox to zwykły klient poczty. Widać jednak inspiracje inną popularną aplikacją dla iPhone – Sparrow. Została ona jednak przejęta przez Google i jej rozwój stoi pod znakiem zapytania. Mailbox czerpie też garściami z programu tworzenia list to-do bazującego na gestach swipe – Clear.

Jak działa Mailbox? Gdy dostaniemy nową wiadomość możemy wykonać gest swipe w prawo – w ten sposób zostanie ona zarchiwizowana. Ta sama czynność w lewo – zostanie dodana do listy na później. Gdy dodatkowo przytrzymamy palec na wiadomości, ta zostanie usunięta lub pojawi się menu z wyborem etykiety.

Co ciekawe aplikacja działa podobnie do Opery Mini. Jak twierdzi Gentry Underwood „IMAP jest bardzo powolny i niewygodny, dlatego zbudowaliśmy własny system komunikacji (…) Sprawdzamy twoją pocztę w chmurze, kompresujemy ją i formatujemy dla twojego telefonu, dzięki temu wiadomość jest gotowa już gdy uruchamiasz aplikację”. Więcej: www.mailboxapp.com.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.