Najlepsze aplikacje dla Windows 8. Rozdział szósty.

W końcu jest! A wraz z nim zupełnie nowy model aplikacji i ich dystrybucji. Repozytorium oprogramowania to nowość w świecie Windows, a ja, co tydzień, będę starał się z niego wyławiać najsmaczniejsze kąski.

Repozytorium aplikacji nie jest niczym nowym. Microsoft, na dobrą sprawę, jako ostatni wdrożył ten pomysł do swojego systemu. Lepiej późno, niż wcale. Zwłaszcza, że wykonanie jest bardzo dobre. Ale czy można znaleźć tam coś interesującego? Wyruszamy na łowy!

Microsoft Solitaire Collection

Microsoft Solitaire Collection

Microsoft Solitaire Collection

Sensacja! Skandal! Granda! Po instalacji systemu Windows 8 w systemie nie znajdziemy jednej z najistotniejszych (biorąc pod uwagę popularność) gier! Chodzi, rzecz jasna, o Pasjansa. Żarty żartami, ale co się stało z popularnym „odstresowywaczem”, pozwalającym się oderwać na chwilę od pracy? Jest dostępny, za darmo, w Sklepie Windows. Solitaire pozostaje jedną z najpopularniejszych gier komputerowych wszech czasów, nie bez powodu. Proste zasady i prosta rozgrywka ułatwiają grę każdemu. Aby rywalizować z przyjaciółmi, wystarczy skupić się na usuwaniu kart ze stołu lub starać się zwiększać swój wynik. Solitaire jest częścią systemu Windows od ponad 20 lat, a kolekcja Microsoft Solitaire gwarantuje najlepsze wrażenia dzięki umieszczeniu pięciu różnych gier karcianych w jednym zestawie: Klondike, FreeCell, Spider, TriPeaks i Pyramid. Każdego dnia gracze mogą mierzyć się w tej wersji z nowymi wyzwaniami. Ukończ wystarczająco dużo codziennych wyzwań w miesiącu, aby zdobyć odznaki i rywalizować z przyjaciółmi. Kolekcja Microsoft Solitaire zawiera cztery piękne motywy, od prostego „Klasycznego” do spokojnego Akwarium, które ożywa w trakcie gry. Gra zintegrowana jest z kontem Xbox Live, co oznacza, że można zdobywać osiągnięcia, konkurować ze swoimi znajomymi, umieszczać swoje wyniki w rankingach i śledzić osobiste statystyki rozgrywki. Nowa funkcja serii Microsoft Solitaire Collection umożliwia granie, zatrzymywanie i wznawianie gry na dowolnym kompatybilnym urządzeniu – nic nie tracąc.

Parking Mania

Parking Mania

Parking Mania

Orientujesz się w przestrzeni z gracją kawałka sera, czy może jesteś najlepszym kierowcą od czasu wynalezienia koła? Teraz masz szansę się o tym przekonać w wciągającej grze parkingowej w Windows Store. Parking Mania jest klasycznym przykładem gry, której podstawy bardzo łatwo opanować, ale ciężko osiągnąć w niej mistrzostwo, dzięki czemu cały czas masz ochotę na więcej. Ukryte obszary, „znajdźki” i przeróżne parkingowe wyzwania, od rozkosznie łatwych po diabelsko wymagające, sprawiają, że zawsze jest coś jeszcze do odkrycia i rekord prędkości do pobicia. Parking Mania to gra wymagająca precyzji, stylu i umiejętności, dlatego oferuje różne sposoby sterowania, wśród których każdy gracz powinien znaleźć coś dla siebie. Dzięki ponad 80 samochodom, od sportowych demonów prędkości po ciężarowe potwory, w których możesz się zmierzyć z zawierającymi wiele misji poziomami oraz podróżować między parkingami, przemierzając ulice miasta i autostrady pełne kontrolowanych przez komputer aut, Parking Mania oferuje różnorodność i wiele godzin wciągającej rozrywki.

WMPU

WMPU

WMPU

Jeżeli korzystasz z Windows 8, to jest duża szansa na to, że interesujesz się również systemem Windows Phone. I tak jak na Chipie staramy się wyławiać najciekawsze informacje dotyczące tego systemu, tak chcemy również zapewniać ci informacje z całego świata IT. Chcesz więcej? Portal WMPoweruser tworzony jest przez fanów tego systemu, a WMPU to bardzo wygodny jego czytnik, który ułatwi ci przeczesywanie znajdujących się tam treści zarówno na notebooku, jak i na tablecie.

Dilbert

Dilbert

Dilbert

Pewien specyficzny rodzaj korporacyjnego humoru, celnego i zawsze aktualnego, spowodował, że seria komiksowa Dilbert ma swoich fanów na całym świecie. Dla tych osób mam dobre wieści: powstała prosta, oficjalna aplikacja, dzięki której będziesz na czasie z najnowszymi odcinkami, a także będziesz mógł lub mogła przejrzeć wszystkie archiwalne. Wraz z premierą nowego odcinka, na kafelku reprezentującym aplikację pojawia się jego fragment, więc możesz być pewien lub pewna, że żadnego nie przeoczysz!

Shazam

Shazam

Shazam

Jesteś w knajpie. A może w domu słuchasz radia. Lub jesteś gdziekolwiek indziej, gdzie akurat leci jakaś piosenka, która bardzo ci się spodobała. Niestety, za chiny ludowe nie masz pojęcia kto jest jej wykonawcą ani jaki jest jej tytuł, a bardzo chciałabyś to wiedzieć, by móc ją znaleźć i, być może, kupić. Shazam to prosta, ale jakże przydatna aplikacja, która rozwiązuje ten problem. Wystarczy jeden klik myszki lub palca, po czym aplikacja słucha przez mikrofon w twoim komputerze utworu, porównuje to co słyszy ze swoją gigantyczną bazą danych, a następnie informuje cię co to za utwór. Proste, a genialne!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.